Aktuality

Prevence a poskytování pomoci v rámci sociální služby Senior telefonu v oblasti domácího násilí páchaného na seniorech a syndromu týrání a zanedbávání seniorů"

Život90 realizuje projekt "Prevence a poskytování pomoci v rámci sociální služby Senior telefonu v oblasti domácího násilí páchaného na seniorech a syndromu týrání a zanedbávání seniorů (EAN)".

Hlavní částí projektu je poskytování pomoci seniorům ohrožených domácím násilím  a syndromem týrání a zneužívání EAN na BEZPLATNÉ, NONSTOP TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI – 800 157 157.

Benefiční představení Strakonický dudák v Národním divadle

Jménem spolku Život 90 Vás srdečně zveme na benefiční představení činohry Strakonický dudák konané u příležitosti Mezinárodního dne seniorů a pod záštitou paní Věry Čáslavské 1. října 2015 od 19:00 hodin v Národním divadle v Praze.

Brožurka "Domácí násilí a týrání páchané na seniorech"

V rámci projektu Podpora seniorů ohrožených a postižených domácím násilím a týráním, který podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci financovaném z Norských fondů, vydal ŽIVOT 90 brožurky pro veřejnost k problematice domácího násilí a týrání seniorů.

Povídání, procházka, káva - i to může být náplní Vašeho dobrovolnictví.

Mnohým seniorům, kteří žijí ve svých domovech, chybí pravidelný kontakt se společenským prostředím. Tu a tam si totiž každý rád popovídá s nějakým kamarádem...

Problematika domácího násilí a syndromu týraní starších lidí

Dovolujeme si Vás pozvat na vzdělávání v rámci krizové pomoci Života90.

Cílem vzdělávací akce je prohloubení povědomí o jevu domácího násilí a syndromu  týrání starších lidí, včetně rozšíření znalostí a dovedností pomoci seniorům, na kterých je domácí násilí a týrání pácháno.

Akce se uskuteční dne  29.5. 2015 v prostorách Života90, Karolíny Světlé 18, Praha 1, od 9:00 – 16:30.

Počty násilných činů na starých lidech jsou stále vyšší. Telefonní linka Senior telefon eviduje třikrát více týraných seniorů než v roce 2011

O 100 víc než v roce 2012, o 200 víc než v roce 2011. Tak roste číslo, které označuje počet hovorů, které se týkaly násilí na seniorech nebo jejich týrání. Krizová telefonní linka Senior telefon, kterou provozuje občanské sdružení Život 90, eviduje jen za letošní rok 164 případů týrání a 124 domácího násilí.
  « První  ‹ Předchozí  27  28  29  30  31  32    
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít