Napsali o nás

Ukradený důchod nebo vypuzení z domu.
„V Česku nemáme přesně změřeno kolika seniorů se násilí týká. Typů násilí je celá řada. Nenápadné ponižování může přerůst v týrání fyzické, rány, bití, ale i psychické újmy. Spousta starších lidí, a převážně žen přijímá toto chování tak, že patří k životu,” říká Jan Lorman, zakladatel organizace ŽIVOT 90 v rozhovoru pro DVTV.
Více
Důchodci se kvůli strachu z dluhů bojí topit. Zoufalí volají na linky pomoci
Do poraden zaměřujících se na pomoc lidem v nouzi už teď volají klienti v obavách, že nebudou mít dost peněz na zaplacení energií a tepla. Příkladem je důchodkyně z Prahy, která v minulých dnech žádala o pomoc v poradenském centru společnosti Život 90. Po smrti svého partnera totiž z důchodu náklady spojené s bydlením stěží dokázala zaplatit.
Více
Statisíce Čechů pečují o své blízké. Přicházejí o práci i o vlastní život
Nejméně 200 tisíc Čechů pečuje o své blízké. Nejčastěji se jedná o ženy ve věku 36-64 let. Kvůli honičce kolem nemocné blízké osoby polovina nezvládá pracovat na plný úvazek. Potýkají se tak s nedostatkem financí, deprivací způsobenou stresem či zhoršenými partnerskými vztahy. Vyplývá to z výzkumu projektu Neviditelní, který se snaží upozorňovat na „neviditelné“ skupiny občanů. Ty řeší složité životní situace, ale zůstávají společnosti i státu skryti, protože si nestěžují a přijímají svůj úděl.
Více
Násilí na seniorech
Sdíleli jsme naše zkušenosti s násilím na seniorech v reportáži ČT, která začíná v čase: 23:53
Více
Stát chtěl pomoci, zasypal seniory miliony dopisů. Podle experta jen škrtl úkol
Zdražovaní potravin či energií dopadá na řadu rodin. Vláda se před časem rozhodla, že lidem uleví Deštníkem proti drahotě. Jenže problém mají senioři či lidé s omezeným přístupem k internetu. To potvrzuje i organizace Život90. „Většina seniorů, kteří by měli na dávky sociálního systému nárok, je stále nečerpají z důvodu neinformovanosti,“ potvrdila mluvčí organizace Aneta Šebková.
Více
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.