Napsali o nás

Nový trik šmejdů: slevy
Dnešní generace seniorů a seniorek už s internetem umí pracovat. Sociální sítě využívá i kvůli kontaktu s vrstevníky nebo rodinou. Je mnohem zdatnější než senioři před deseti lety. Podle odborníků to však vědí i šmejdi. Více se dočtete v MF DNES, včetně vyjádření ŽIVOTa 90.
Více
Každý muž nemusí mít ženu a každá žena muže
Kvůli odsudkům a diskriminaci je často pro seniory velmi složité přiznat svoji homosexuální orientaci. Podporu jim v tom nabízí organizace ŽIVOT 90, která se rozhodla téma přiblížit skrze výstavu fotografií. Na Smetanově nábřeží je k vidění do 16. srpna. Rozhovor s ředitelem ŽIVOTa 90 Jaroslavem Lormanem byl publikován v MF DNES v sobotu 8. srpna 2020.
Více
Senior není kaskadér. Kolem padesáti je čas na změnu v bytě
Úrazy seniorů v domácnostech bývají hodně nebezpečné. A to hned z několika důvodů. K těm nejzávažnějším patří i fakt, že ve vlastní domácnosti žije 75 % lidí nad 65 let, z toho 46 % osaměle. Pokud upadnou, sami často už nevstanou a nejsou schopni si ani přivolat pomoc. Řešením může být Tísňová péče ŽIVOTa 90.
Více
Senior telefon funguje již téměř 30 let
Čtenáři květnových Listů Prahy 1 se dozvěděli, že Linka důvěry Senior telefon funguje od roku 1992 a za dobu své existence pomohla více než půl miliónu volajících.
Více
Komentář Jiřího Vejvody: Emoce v liduprázdném Rudolfinu
Tak jako před měsícem, vše pro mě i tentokrát začalo zařinčením mobilu: „Jdeme do toho podruhé,“ šel opět rovnou k věci generální ředitel České filharmonie David Mareček. A když se ujistil, že se budu rád opět podílet v roli moderátora, nadšeným hlasem se vrhl do popisu hudebního programu večera s již osvědčeným názvem Pomáháme s Českou filharmonií.
Více
Vytíženost krizových linek kvůli viru vzrostla o stovky procent
Vytíženost krizových a poradenských linek vzrostla kvůli epidemii koronaviru o stovky procent. V prvních týdnech operátoři řešili hlavně dotazy k nákaze a pomáhali s orientací v měnících se zákonech a nařízeních. V posledních týdnech roste počet volajících, kteří mluví o zvyšujícím se psychickém tlaku vyplývajícím z izolace.
Více
Senioři jsou přes sedm týdnů bez návštěv příbuzných
Jak domovy pro seniory, tak jednotky následné péče už začátkem března zakázaly veškeré návštěvy. Takže někteří senioři v nich jsou už dlouhých 7 týdnů bez kontaktu s rodinou nebo přáteli. K situaci se vyjádřil také vedoucí Senior telefonu František Horák.
Více
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.