Komunitní centrum

Přednášky online

Přednášky online

Momentálně nemáme zařazeny přednášky online.

Sledujte aktuální program akcí Komunitního centra na našich webových stránkách.

 

Na této stránce najdete přehled všech plánových i proběhlých online přednášek. Plánované přednášky můžete sledovat živě v uvedených datech. A to tak, že chvíli před jejím zahájením kliknete na název nad videem. Otevře se vám nové okno, ve kterém budete moci v přímém přenosu nejen přednášku sledovat, ale v případě nejasností také pokládat vaše písmené dotazy. Po skončení si budete moci přednášku kdykoliv pustit ze záznamu a dohledat si informace, které vám unikly. Přejeme vám příjemný a ničím nerušený zážitek z pohodlí vašeho domova!

PROBĚHLÉ PŘEDNÁŠKY

20. října 2020
Petr Boháček: Dobývání vesmíru ve 21. století

Rozvoj technologií zpřístupňuje vesmír nejen novým státům ale i soukromým firmám. Plány na osidlování Měsíce, lety na Mars, k asteroidům či létání světelnou rychlostí již mají konkrétní obrysy. Na pozadí narůstajících kosmických ambicí ale vidíme bobtnající rivalitu mezi USA a Čínou, či revoluční technologie v rukách soukromých společností a miliardářů.

 

3. listopadu od 14:00
Současné Rusko

Rusko je největší zemí světa, která se rozkládá na dvou kontinentech, pokrývá 11 časových zón a na jeho území žije okolo 160 různých národů.

V této přednášce se společně s analytičkou Terezou Souškovou budeme zabývat současným politickým systémem Ruska, ukážeme si, jak se Vladimir Putin stal skutečným ruským carem a jak se Rusko celkově změnilo od dob Sovětského svazu.

 

4. listopadu od 15:00
Markéta Havlová: Písečné duny,
bílé pláže či pohoří Atlas na obzoru?

 

19. listopadu od 15:00
Jana Svobodová: Toulky norskou přírodou i městy

 

24. listopadu od 14:00
Čína a její zahraniční politika

Čína je nejlidnatější zemí světa, která se díky své rostoucí ekonomice a vojenské síle stává novou supervelmocí. Stále více se proto snaží ovlivňovat mezinárodní politiku a šířit svůj pohled na svět. Česká republika není výjimkou, vztahy a napojení českých politiků, akademiků i podnikatelů na Čínu jsou přitom značně netransparentní. Jak Čína získává v Česku vliv – a jaká by měla být česká reakce?

Dozvíte se v přednášce s analytikem Filipem Šebokem, odborníkem na Čínu.

 

25. listoapdu od 15:00
Tereza Černá: Okouzlující Granada

 

26. listopadu od 15:00
Kristýna Exnarová: Valencijské společenství

 

2. prosince od 15.00
Martin Mašinda: Aljaška, země půlnočního slunce

 

9. prosince od 15.00
V. Stychishyn: Co víme o ukrajině

 

10. prosince od 15.00
J. Ferdinandová: Nový Zéland - zelená oáza v Tichém oceánu


 

16. prosince od 15.00
J. Hanzlíková: Lvov - Srdce celé Ukrajiny

 

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.