Život 90 navštívil Bohuslav Sobotka a Michaela Marksová


Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívili ve středu 5. dubna komunitní centrum pro seniory Život 90. Pod vedením ředitele Jana Lormana si budovu prohlédli. Zaujal je zejména dispečink a celý koncept tísňové péče s tísňovým tlačítkem, což je služba, která umožňuje žít starým křehkým lidem doma, o samotě a přitom v bezpečí. Služba 24 hodin denně monitoruje bezpečí svých klientů a v případě pádu, nevolnosti nebo jiné krize zprostředkovávají operátorky pomoc. Tísňová péče Života 90 je vlajkovou lodí v oblasti asistivních služeb v Česku, je největší a funguje nejdéle.


Premiér s ministryní a s doprovodem také navštívil výtvarný kurz pro seniory, který je jedním z nabídky sedmi desítek kurzů a aktivit, které Život 90 seniorům zprostředkovává. Oba zákonodárci ocenili koncept komunitního centra, vzájemnou provázanost služeb a jejich šíři, kterou Život 90 seniorům ve všech fázích jejich seniorského věku nabízí. Premiér na závěr své návštěvy na tiskovém brífinku upozornil na některé změny a zákony, které se týkají sociálních služeb a které plánuje prosazovat.

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít