Aktuality

Kdo dostane cenu Makropulos?

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček udělí u příležitosti Mezinárodního dne seniorů Cenu Makropulos 2016, kterou ocení nějaký projekt na podporu seniorů. Cenu předá 5. října 2016 v Národním divadle v Praze v rámci benefičního představení pro Život 90 s názvem V rytmu swingu buší srdce mé. Nominovat svého favorita můžete do 20. srpna.

 

Úřad práce automaticky zvýší příspěvek na péči

Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna žádat. Úřad práce ČR, který dávku vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti na pomoci jiné osoby.

Divadelní akademie 2016 / II. semestr

Divadlo U Valšů ve spolupráci s Národním divadlem a Divadelním ústavem pokračuje v cyklu seminářů. Studium bude ukončeno slavnostním předáním osvědčení V Národním divadle.

Prázdninový provoz Života 90

Tísňová péče, pečovatelská služba, odlehčovací centrum, fyzioterapie i Senior telefon jsou provozu bez přerušení. Jak je to s ostatními službami, které Život 90 nabízí?

Zveme vás na červencové výlety a procházky

Přichystali jsme pro vás bohatý červencový program. Přidejte se na výlet na Šternberk, do Levého Hradce, do Památníku Karla Čapka ve Strži, Drahaňské rokle nebo na zámek Petrovice. Povede vás Jiří Šlechta. Přehled všech výletů najdete v tomto článku.

Senioři čelí agresi svých rodin, partnerů i neznámých podvodníků

Rok 2015 přinesl na krizové lince Senior telefon 475 případů týrání seniorů, policie jich jako trestný čin řešila 44. Podvody a krádežemi přišli staří lidé za loňský rok o víc než 25 a půl milionu korun. Tyto údaje zveřejňujeme v rámci Světového dne připomenutí násilí na starých lidech, který připadá na 15. června.

  « První  ‹ Předchozí  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  Další ›    Poslední »    

Odebírat newsletter (informace ze Života 90):

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít