Komunitní centrum

Ruční práce / pletení


Kurz ručních prací

Lektor:
Jitka Nováková
Cena:
Jednorázové vstupné za lekci 50,- korun.
Čas konání:
Čtvrtek, 10:00–11:30

Jste kreativní a baví vás tvořit? Máme pro vás dobrou zprávu! Od dubna nově otevíráme kurz Ručních prací všeho druhu. 

Při prvním setkání si vyšijete jarní motivy na látkové pytlíky. Poté se můžete s lektorkou domluvit na tom, co by vás bavilo tvořit a spolupodílet se tak na obsahu kurzu. Můžete společně vyšívat, naučit se jak přišít knoflík, spravit díru na ponožce nebo třeba roztrženou podšívku. Nebo se můžete naučit plést ponožky, šály, čepice, svetry,... Fantazii se meze nekladou.

Kurz je otevřen všem věkovým kategoriím. Na cestě ručních prací vás bude provázet Jitka Nováková.

 

Termín první lekce: 4. dubna 2024

25. dubna se kurz nekoná.

 

Na kurz se není třeba přihlašovat. Stačí dorazit. Za lekci (hodinu a půl) se platí předem 50,- korun na pokladně ŽIVOTa 90.

1. patro, Ateliér

Páteční klub pletení

Lektor:
Hanka Matoušová
Cena:
Jednorázové vstupné za lekci 50,- korun.
Čas konání:
Pátek, 10:00–12:00

Pojďme si povídat nad pletením a háčkováním. Probereme život, aktuální dění a politiku. Klub je určen všem věkovým kategoriím, úplným začátečníkům i pokročilým pletařkám. Kurz nebude mít lektora, budeme se učit vzájemně. 

Co budeme plést a háčkovat? Mandaly. Cílem bude naplést tolik mandal, abychom jimi opletli několik stromů. Čtete dobře, budeme oplétat stromy. Že jste o tom nikdy neslyšeli? To nevadí, všechno vysvětlíme na místě.

Budeme se scházet v Ateliéru, při hezkém počasí se přesuneme na terasu. Aplikace mandal na stromy přijde až v druhé půlce června. Do té doby budeme v sídle Života 90. 

Háčkování na stromy má tu výhodu, že lze zužitkovat i vlny, které nejsou vhodné na pletení na lidi. Třeba kousavou vlnu nebo vlnu, co se třepí. Vlnu můžete na klub přinést a aspoň se zužitkuje. 

Kurzem vás bude provázet Hanka Matoušová. 


Termín první lekce: 10. května 2024
 

Na kurz se není třeba přihlašovat. Stačí dorazit. Za lekci (dvouhodinovku) se platí předem 50,- korun na pokladně ŽIVOTa 90.

1. patro, Ateliér
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.