Semináře pro osoby pečující o seniory - ZDARMA!

Máte doma seniora a často nevíte, jak se o něj postarat tak, aby byl spokojený? Zkuste naše semináře, které nabízíme pro pečující osoby zdarma!

Naše semináře pro osoby, které pečují doma o seniora, nabízíme zdarma, věříme, že si vyberete:

20. 10. 2017 Psychický obraz člověka s demencí

lektor: PhDr. Eva Jarolímová, Ph.D

Kurz bude zaměřen na popis psychického obrazu člověka s kognitivní poruchou a syndromu demence, na pochopení nemoci syndromu demence ve stadiích nemoci, na potřeby a prožívání těchto lidí.

Přihlášku na kurz najdete zde

 

27. 10. a 24. 11. 2017 Domácí násilí a týrání páchané na seniorech

lektor: Mgr. Jan Lorman Kurz se zabývá dvěma významně negativními jevy, se kterými se mohou setkat sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách, kteří pečují o seniory: domácí násilí (DN) a syndrom týráného a zanedbávaného seniora (EAN). V průběhu kurzu je pozornost věnována nejen projevům a příznakům, které mohou napomoci oběť těchto sociálně patologických jevů odhalit, ale také možnostem pomoci a institucím a organizacím, které nabízejí následnou pomoc. Samostatný modul je věnován také práci s uživatelem (obětí DN nebo EAN) a možnostem podpory.

Přihlášku na kurz 27. 10. najdete zde

 

3. 11. 2017 Péče o seniora s těžkým zdravotním postižením

Ocitáme se v době, kdy se prodlužuje délka života. Měli bychom se tedy zamýšlet a usilovat o to, aby s kvantitou prožitých let neklesala jejich kvalita. Proto je cílem našeho semináře seznámit účastníky s proaktivním přístupem péče o seniora s těžkým zdravotním postižením. Budeme se věnovat pojmům jako je zdraví, stáří, nemoc ve stáří, imobilita či demence. Ale dotkneme se i sociálních a psychologických aspektů daného tématu, nejen z pohledu nemocného, ale i z pohledu jeho blízkých pečujících. Součástí osmihodinového setkání, budou samozřejmě i praktická cvičení, týkající se správného polohování či komunikace. Uvědomujeme si obsáhlost tématu, proto bude prostor pro diskuse a zastavení se u témat, která budou pro posluchače aktuální.

lektor: Mgr. Lucie Rybyšarová

Přihlášku na kurz najdete zde

 

Více info zde

 

Semináře se budou konat od 9:00 do 16:00 hod. v přízemí domu Života 90.

Přihlásit se také můžete u Terezie Šmídové na tel.: 775 882 141, 222 333 567

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

 

© Copyright Život90 2008 - 2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít