Příběhy našich klientů

Naše služby pomáhají i pečujícím

Paní Jana se již několik let obětavě stará o svého muže, který trpí demencí. Je to pro ni velká psychická, ale i fyzická zátěž. Protože nemá v rodině nikoho, kdo by jí s péčí o manžela pomohl, využívá denně pomoc od naší pečovatelské služby.

Naše služby pomáhají i pečujícím

Problém nastal, když paní Jana upadla a zlomila si ruku. Potřebovala nutně do nemocnice, ale bála se nechat manžela samotného doma. Když jsme se o situaci dozvěděli, domluvili jsme se, že po dobu, co bude paní Jana v nemocnici, zajdeme k nim domů vícekrát, aby měla jistotu, že je manžel v pořádku. Zároveň jsme začali přemýšlet nad řešením na dobu, kdy bude mít paní ruku v sádře, protože jsme věděli, že po tu chvíli bude potřebovat pomoct s péčí i o sebe samotnou.  

Domluvili jsme se s vedoucí naší Odlehčovací služby, že by manželé mohli po dobu několika týdnu pobývat v ŽIVOTě 90, kde by měli 24hodinovou péči a možnost využít i služeb fyzioterapie a ergoterapie. 

Paní Jana s návrhem souhlasila. Připravili jsme proto pro ně dvoulůžkový pokoj, kde mohli být spolu, jak jsou zvyklí, mít soukromí, ale zároveň pomoc na dosah v případě potřeby.  

Náročnou situaci se nám podařilo společně vyřešit, a to díky tomu, že se v ŽIVOTě 90 vždy snažíme přistupovat ke všem našim klientům a klientkám individuálně, řešit flexibilně nenadálé situace a spolupracovat napříč širokým spektrem našich služeb.  

Pokud řešíte podobnou komplexní situaci, neváhejte se obrátit na naše bezplatné poradenské centrum, kde pro vás zajistíme to nejlepší řešení.  

Více informací o Pečovatelské službě naleznete ZDE.
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.