Tiskové zprávy

Senioři – běžci opět zaplní Stromovku, závod odstartuje Dana Zátopková

Do Stromovky se v sobotu 4. října 2014 opět po roce vrací oblíbený běh pro všechny starší šedesáti let a jejich vnoučata – Seniorská míle. Od 9:00 hodin bude možné se registrovat do různých kategorií závodu nebo k procházce Královskou oborou. Patronkou závodu je Dana Zátopová, která závodníky osobně pozdraví a běh odstartuje. Organizátorem běhu je organizace Život 90.

Běh je nejen akcí pro radost a zdraví seniorů, ale také vyjádřením solidarity se seniory v rozvojových zemích. Akci podpořilo hnutí HelpAge International, které na špatnou situaci starých lidí v mnoha rozvojových státech trvale upozorňuje.

První závod Seniorské míle – Minimíle (běh seniorů s vnoučaty do 10 let) odstartuje v 9:30. Vítězové všech závodů pak budou vyhlášení v 11:40 hod. Na všechny účastníky běhu, malé i velké, čekají drobné dárky. Startovné závodu je 30 Kč.

Jaké závody jsou připraveny:
- Hlavní závod Seniorská míle, pro starší 60 let, délka trasy je cca 1300 m
- Minimíle - běh seniorů s dětmi 3 – 10 let, délka trasy je 161 m
- Procházka pro seniory Královskou oborou, doprovod bez omezení věku, délka procházky je 2 km


Závodníci se mohou do 2 . října také registrovat online, a to prostřednictvím webového formuláře zde. Podrobný program závodu a další informace najdete zde. Na fotogalerii loňského ročníku se můžete podívat tady.


Život 90 poskytuje služby seniorům a lidem, které o staré lidi pečují. Provozujeme jedinou bezplatnou nonstop telefonickou linku důvěry Senior telefon, instalujeme a provozujeme tísňové tlačítko, organizujeme vzdělávací a rekondiční aktivity pro seniory, provozujeme pečovatelskou službu a proseniorské Divadlo U Valšů.

Kontakt:
Michaela Sladká; Život 90, o. s., Karoliny Světlé 18, 110 00 Praha 1;
email: michaela.sladka@zivot90.cz, telefon: 737 162 088

www.zivot90.cz; www.seniorum.cz; www.zitdeledoma.cz

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.