Aktuality

Tváře ŽIVOTa 90: Rozhovor s Radkou Ivančovou

ŽIVOT 90

Pátý díl ze série rozhovorů, ve kterých vám představujeme zaměstnance a zaměstnankyně ŽIVOTa 90. Tentokrát jsme se ptali specialistky péče o firemní a významné dárce Radky Ivančové.

Tváře ŽIVOTa 90: Rozhovor s Radkou Ivančovou
Kdy jste přišla do ŽIVOTa 90?  

Do ŽIVOTa 90 jsem nastoupila poslední týden v březnu, takže jsem tady pořád docela čerstvě.

 

Co jste dělala předtím, než jste začala pracovat v ŽIVOTě 90? 

Pracovala jsem jako galeristka v Galerii současného umění, taky jsem organizovala benefiční prodejní výstavy současného umění, a tak celkově jsem se dost točila okolo umění a prodeje umění. Také jsem pracovala ve fundraisingu v jiných neziskových organizacích.

 

Co máte v ŽIVOTě 90 na starost? 

Fundraising středně velkých firem a významných dárců a taky přípravu a realizaci různých fundraisingových kampaní.

 

Jak vypadá váš běžný pracovní den? 

No popravdě – pokaždé trochu jinak. Jsme s kolegyní dvě, co máme podobné pozice, takže spolu vymýšlíme, plánujeme a realizujeme kampaně. Některé dny jsou kreativní, vymýšlíme nápady, vizuály, celkové koncepce kampaní a jindy zase plánujeme, co a jak rozhodit, aby se všechno stihlo s dostatečným předstihem... někdy je potřeba nastavit rozpočty, snažíme se předpovědět, kolik můžou být naše výnosy a snažíme se to přizpůsobit. Občas asistujeme při focení, pak doděláváme vizuály ve Photoshopu, píšeme texty, zkoumáme, jak nastavit procesy, aby vše fungovalo co nejlíp. Některé dny jsme na schůzkách týkajících se kampaní nebo fundraisingu, připravujeme eventy... prostě hodně různých činností.

 

Co Vám dělá na práci v ŽIVOTě 90 největší radost?   

Opravdu mě baví pracovat s mými kolegy. Jsem tam nejmladší, takže občas opravdu potřebuju hodně pomoct a oni jsou vždy trpěliví a rádi pomůžou. Myslím si, že na našem oddělení jsme skvělý kolektiv, kamarádíme se, povahově jsme si velmi podobní, a tak celkově jsme sehraní. Taky obsah mé práce je opravdu skvělý a moc mě naplňuje. Propojuje v sobě to, co je pro mě podstatné – je to kreativní a současně analytická práce, takže to splňuje mé požadavky na to, co chci dělat a co potřebuju.  

Taky mám ráda to, že to dělám pro něco nebo někoho. Že to naše úsilí má smysl. Opravdu těm lidem můžeme skrz to, co děláme, pomoct, dáváme jim radost. Samozřejmě, motivace není vždy, ale právě v takových časech pomáhá si to připomenout.

 

Co děláte nejradši, když zrovna nepracujete?

Ze všeho nejradši jsem s mými nejbližšími a nejlépe při nějakém dobrém jídle nebo na výletě na motorce. 

A taky když zrovna nepracuju, tak sportuju. Miluju sporty – zejména běh, brusle, lyžování a posilování. A pak ještě koukám na umění. Opravdu mě baví současné výtvarné umění odkrývat, poznávat a číst o něm. Taky sama ráda maluju na plátna nebo si takhle upravuju oblečení či vyrábím doplňky. No a moje guilty pleasure jsou jednoznačně krimi příběhy – různé podcasty, které poslouchám při už zmíněných aktivitách nebo knížky o zločinech.  

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.