Komunita

Rudolf Rak

Aktivní kurzy:


Počítačový kurz (PC prakticky (pro pokročilé))

Počet volných míst: 3/9
Cena:
1 lekce / 80 Kč
Čas konání:
Pátek, 09:00–11:00

Účastníci kurzu se v první části naučí základům ovládání Windows 10, zejména integrovaných služeb (Vyhledávání Windows, Kalendář, Pošta, Kontaky, Mapy a další), zvládnou kofiguraci uživatelského prostředí Windows, volbu způsobu přihlašování a další bezpečnostní funkce.

Druhá část kurzu je zaměřena na používání internetových služeb (tzv. cloudové služby) společnosti Microsoft, zejména OneDrive, Microsoft Store a cloudové poštovní služby.

Závěrečná část kurzu je zaměřena na služby společnosti Google, zejména vyhledávání na internetu, přehrávání hudby a filmů, ukládání souborů do cloudu. Spolu s tím se seznámí s využíváním aplikace Fotky a možnostmi zálohování chytrého mobilního telefonu pomocí Google.

Kurz je připraven jako pokračující, navazuje na kurzy práce s programy MS WORD, MS POWERPOINT a  MS Excel, pro které je v každé lekci zařazeno opakovací a rozvíjející téma.

Účastníci musí ovládat práci s myší a klávesnicí, vyhledávat na internetu informace. Tempo výuky se přizpůsobuje znalostem účastníků, velká část lekce je věnována procvičování a odpovědím na otázky klientů. V průběhu kurzu účastníci samostatně řeší zadávané úkoly.

Termín první lekce: 1. 10. 2021

Termín poslední lekce: 17. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2

Tablety a chytré telefony (Tablety a chytré telefony I. - začátečníci)

Počet volných míst: 1/9
Cena:
1 lekce / 80 Kč
Čas konání:
Pátek, 14:00–16:00

Účastníci se seznámí se základy ovládání fungování mobilního telefonu a tabletu, možnostmi jejich přizpůsobení podle potřeb uživatele a s ovládáním nejdůležitějších aplikací mobilního zařízení.

V další části budou seznámeni se způsoby připojení mobilního zařízení k internetu, rozdíly mezi placenými a neplacenými službami telefonních operátorů. Rozhodující část kurzu bude věnována využívání internetových služeb, vyhledávání informací a pod., používání e-mailu a dalších služeb, pravidly bezpečného chování při používání internetu.

U účastníků se nepředpokládá žádná znalost používání mobilního telefonu nebo tabletu. Pro počáteční období kurzu mohou využít tablety, zapůjčené Životem 90. Tempo výuky se přizpůsobuje znalostem účastníků, velká část lekce je věnována procvičování a odpovědím na otázky klientů.

Termín první lekce: 1. 10. 2021

Termín poslední lekce: 17. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2

Tablety a chytré telefony (Tablety a chytré telefony II. - pokročilí)

Počet volných míst: 1/9
Cena:
1 lekce / 80 Kč
Čas konání:
Pátek, 11:30–13:30

Účastníci si prohloubí znalosti ovládání tabletu a mobilního telefonu, možnostmi jejich využívání při komunikaci, vyhledávání na internetu, používání e-mailu a dalších služeb. Součástí probíraných témat jsou pravidla bezpečného chování při používání internetu. Rozhodující část kurzu bude věnována používání aplikací (doporučených i zvolených podle zájmu klientů), včetně aplikací pro zasílání zpráv, fotografií a pod.

U účastníků se předpokládá zvládnutí hlavních funkcí mobilních zařízení, zejména jeho ovládání, připojení k bezdrátové síti a používání e-mailu. Tempo výuky se přizpůsobuje znalostem účastníků, velká část lekce je věnována procvičování a odpovědím na otázky klientů.

Termín první lekce: 1. 10. 2021

Termín poslední lekce: 17. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.