Kurzy a akce

Michaela Marková

Aktivní kurzy:


Jógalates (Jógalates)

Počet volných míst: 0/9
Cena:
1 lekce / 60 Kč
Čas konání:
Pondělí, 09:00–10:30

Jógalates propojuje základy pilates a jógy. Jde o pomalé, klidné cvičení. Každá lekce začíná dechovými technikami, poté jemně rozpohybujeme klouby celého těla, protáhneme zkrácené svaly, a naopak jemně posílíme ty ochablé. Hodinu zakončíme relaxací. Celé cvičení je doprovázeno jemnou hudbou.

Přijímáme zájemce/náhradníky na tel.: 222 333 574 nebo aktivizace@zivot90.cz

Termín první lekce: 5. 9. 2022

Termín poslední lekce: 19. 12. 2022

1. patro, místnost Dřevák
Chci se přihlásit

Nordic Walking (Nordic Walking pro začátečníky)

Počet volných míst: 5/10
Cena:
70 Kč / lekce
Čas konání:
Úterý, 10:00–11:30

Nordic Walking (severská chůze) je aktivní chůze s hůlkami, kdy zaměstnáte 90 % svalů v těle a procvičíte nejen nohy, ale i záda a ruce. Uvolníte ztuhlá ramena a krční partie. Setkání jsou zaměřena na výuku a trénink správné techniky chůze, zahrnují též úvodní rozcvičení a závěrečné protažení. Především je ale naším cílem radost z pohybu. Chodit budeme po Centrálním parku ve Stodůlkách. Po domluvě můžeme vyrazit do Prokopského údolí či jinam. Pro začátek bude výchozím bodem stanice metra Lužiny. Tato forma pohybové aktivity je vhodná pro každého, kdo má rád chůzi a kdo chce zvýšit efektivitu pohybu a zapojit tak celé tělo.

Na lekce doporučujeme vhodné oblečení, botasky a hůlky na Nordic Walking (pokud je nevlastníte, po domluvě Vám je zapůjčíme, případné postačí i běžné trackové hole).  Jako zavazadlo volte batůžek nebo ledvinku. S sebou si noste láhev s pitím a malou svačinku (nutné u diabetiků). Pokud trpíte závažnějším onemocněním, závažnějším pohybovým omezením nebo se dlouhodobě nevěnujete žádné pohybové aktivitě, doporučujeme před zahájením konzultaci s ošetřujícím lékařem. Setkání se ruší pouze za zcela nepříznivého počasí nebo z důvodu nemoci lektorky.

Každý účastník si je vědom svého zdravotního stavu, je za něj plně zodpovědný a účast na kurzu je na jeho vlastním uvážení. Lektor nenese za zdravotní stav účastníků odpovědnost.

Kurzovné se hradí uhrazením zaslané faktury. Při zrušení účasti na lekci méně jak 24 hodiny předem je lekce zahrnuta do celkové ceny kurzovného.

Bližší informace získáte na tel.: 222 333 574 nebo v kanceláři Centra aktivního stáří.

Termín první lekce: 22. března 2022

Termín poslední lekce: 30. května 2022

Všeobecné obchodní podmínky


Zdravotní cvičení (Zdravotní cvičení)

Počet volných míst: 0/9
Cena:
1 lekce / 40 Kč
Čas konání:
Pondělí, 12:30–13:30

Pojetí zdravotního cvičení je preventivní a kompenzační určené k dosažení optimálního funkčního stavu pohybového aparátu s účinkem i na funkci některých vnitřních orgánů. Opakovaným a postupným cvičením podpoříme správné držení těla, budeme předcházet bolestem zad a prcovat s vnímáním těla a jeho rovnováhy. V rámci zdravotního cvičení jsou zařazeny cviky dýchací, balanční, izometrické cvičení pro zpevnění určitých svalů, strečink (protahovací cviky pro zkrácené svaly) a uvolňovací cviky pro zvětšení kloubního rozsahu. Využíváme zde prvky jógy, čikungu a pilates. Cílem je mírnou formou postupně zlepšovat fyzický i energetický potenciál našeho těla. 

Přijímáme zájemce/náhradníky na tel.: 222 333 574 nebo aktivizace@zivot90.cz

Termín první lekce: 5. 9. 2022

Termín poslední lekce: 19. 12. 2022

1. patro, místnost Dřevák
Chci se přihlásit
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.