Komunita

Duhový ŽIVOT 90

O Duhovém ŽIVOTě 90

Jak pomáháme LGBT* seniorům?

Všechny naše služby jsou lgbt* friendly. Nebojte se je pro to využít. Jsme tu pro Vás. S respektem a vědomím, že máte individuální potřeby pro vás vytváříme prostředí, ve kterém se  můžete cítit bezpečně a jste přijímáni bez předsudků.

Výstava LGBT* starších

Současná generace starších lgbt* lidí žila většinu svého života ve společnosti, která vnímala jinou než heterosexuální orientaci jako stigma. Tito lidé byli nerespektovaní a čelili diskriminaci. Ti, kteří se rozhodli svou orientaci či identitu neschovávat, se často setkávali s tím, že se k nim jejich blízcí obrátili zády. Ve stáří se proto starší lgbt* lidé cítí osamělí a opuštění.   

 

 

Mnozí lidé si neuvědomují, že lgbt* téma se netýká jen mladé generace a skupina starších lidí stále zůstává neviditelnou. Výstava "Jejich vlajka je duhová, oni sami bývají neviditelní" si proto klade za cíl toto vnímání změnit a otevřít veřejnou debatu. Doplňují jí také nahrávky rozhovorů s protagonisty/tkami. 

Výstava byla k vidění v Praze na Smetanově nábřeží od 3. srpna do 21. srpna 2020 a v týdnu od 22. srpna do 31. srpna v Ostravě.

Nyní  je možné si výstavu prohlédnout online, pod jednotlivými fotografiemi nalezne také rozhovory s protagonisty/tkami.

ONLINE VÝSTAVA

Duhové dobrovolnictví

 

Využijte svůj čas, energii, dovednosti a schopnosti pro dobrou věc a staňte se naším dobrovolníkem!

Současná generace starších lgbt*, kteří se rozhodli svou orientaci či identitu neschovávat, se často setkávali s tím, že se k nim jejich blízcí obrátili zády. Ve stáří se proto starší LGBTI+ lidé cítí osamělí a opuštění.  Proto nově rozjíždíme duhové dobrovolnictví. Zapojit se můžete do duhových přátelský návštěv, telefonu nebo dopisování. Jako dobrovolník nám také můžete pomoci s organizací lgbt* friendly akcí pro starší, ale nejen pro ně. Uvítáme pomoc při účasti na ŽIVOTa 90 na festivalu Prague Pride nebo Mezipatra. 

Potřebujete si popovídat nebo se s někým pravidelně vídat? Rádi Vás propojíme s dobrovolníkem, na pravidelné přátelské hovory nebo návštěvy. 

 

V obou případech stačí jen napsat na email duha@zivot90.cz nebo zavolat kolegyni Michaele, která má na starosti všechny lgbt* projekty na tel. 777 422 380

Lgbt* friendly akce

Připravuje pro vás program, který bude zohledňovat lgbt* tématiku, nejen starších lidí. Těšit se můžete na besedy se zajímavými hosty, promítání filmů s lgbt* tématikou nebo workshopy, kde si řekneme něco o lgbt* historii i o sexuálních orientacích a genderových identitách. 

Kromě pravidelného programu bychom se rádi nepravidelně sházeli na mezigerační brunch. Hned první nás čeká 24. 9. od 11:30 v ŽIVOTě 90.

Pokud nechcete o nic přijít, přihlašte se k našemu newsletteru :

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.