Komunita

Duhový ŽIVOT 90

O Duhovém ŽIVOTě 90

Jak pomáháme LGBT* seniorům?

Všechny naše služby jsou LGBTI* friendly. Nebojte se je pro to využít. Jsme tu pro Vás. S respektem a vědomím, že máte individuální potřeby pro vás vytváříme prostředí, ve kterém se  můžete cítit bezpečně a jste přijímáni bez předsudků.

Aktuálně

Říjen 

- vstoupili jsme do Pride Business Forum a zavázali jsme se být ještě více LGBTI* friendly organizací.

pro naše zaměstnance a zaměstnankyně jsem narovnali benefity, aby i ti a ty které jsou neheterosexuální mohli mít třeba placené volno na svatbu, nebo volno při adopci/osvojení dítěte.

 

Listopad 

- Adoptovali jsem jsme film Neviditelné lásky / Les Invisibles, na který se můžete podívat v rámci filmového festivalu Mezipatra 

Film jsme si vybrali protože díky němu můžete nahlédnout do francouzských domácností v době, kdy se ani o homosexualitě nemluvilo, tak na současný stav milostného života po padesátce. 

Neviditelné lásky/ Les Invisibles

 

- Začínáme pracovat na výstavě LGBTI* na rok 2021. Chtěli bychom zpracovat téma historie LGBTI v České republice, vysvětlení jednotlivých názvů a zkratek, které se skrývají pod LGBTI*nenávistné komentáře, které se k LGBTI* komunitě objevují ve veřejném  prostoru. Budeme rái, když se zapojíte a podělíte se s námi o vaše zkušenosti. Ozvěte se nám na email duha@zivot90.cz Na loňskou výstavu se můžete podívat ZDE

Lgbt* friendly akce

Připravuje pro vás program, který bude zohledňovat LGBTI* tématiku, nejen starších lidí. Těšit se můžete na besedy se zajímavými hosty, promítání filmů s LGBTI* tématikou nebo workshopy, kde si řekneme něco o lgbt* historii i o sexuálních orientacích a genderových identitách. 

Pokud nechcete o nic přijít, přihlašte se k našemu newsletteru:

Duhové dobrovolnictví

 

Využijte svůj čas, energii, dovednosti a schopnosti pro dobrou věc a staňte se naším dobrovolníkem!

Současná generace starších LGBTI**, kteří se rozhodli svou orientaci či identitu neschovávat, se často setkávali s tím, že se k nim jejich blízcí obrátili zády. Ve stáří se proto starší LGBTI* lidé cítí osamělí a opuštění.  Proto nově rozjíždíme duhové dobrovolnictví. Zapojit se můžete do duhových přátelský návštěv, telefonu nebo dopisování. Jako dobrovolník nám také můžete pomoci s organizací LGBTI** friendly akcí pro starší, ale nejen pro ně. Uvítáme pomoc při účasti na ŽIVOTa 90 na festivalu Prague Pride nebo Mezipatra. 

Potřebujete si popovídat nebo se s někým pravidelně vídat? Rádi Vás propojíme s dobrovolníkem, na pravidelné přátelské hovory nebo návštěvy. 

 

V obou případech stačí jen napsat na email duha@zivot90.cz nebo zavolat kolegyni Michaele, která má na starosti všechny LGBTI* projekty na tel. 777 422 380

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.