Repertoár Divadla U Valšů

SLEPÁ LÁSKA / Philipp Moog, Frank Röth přeložil Michal Kotrouš

Strhující romantický příběh

Děj se odehrává v současném New Yorku. Sofie, mladá herečka bez angažmá, se připravuje na přijímací pohovor. K její nervozitě přispívají dvě pochybnosti: jestli je pro ni toto povolání to pravé a jestli je pro ni ten pravý i její přítel Mark. Ten si spíše užívá a rozhodně nemyslí na jejich společnou budoucnost. Velký vliv na něj má jeho kamarád Jeff, se kterým obráží různé večírky a který jej využívá ke svým nápadům, jak nárazově vydělat. Když vyjde inzerát, v němž se hledá „mladá jazykově nadaná žena na pozici předčítačky“, přemluví Jeff s Markem Sofii, aby tuto práci přijala. A tak se Sofie, trochu proti své vůli, objeví v bytě vdovy Charlotte Bergmanové, osamělé staré dámy, která před mnoha lety přišla o zrak. Tuto ženu obestírá velké tajemství, Sofie se s ní nesměle dává do řeči, ale nesetkává se s pochopením, a tak byt raději opouští s přesvědčením, že se tam již neukáže. Nicméně události dostanou jiný spád, když Sofie povypráví Markovi, že u osamělé staré dámy visí originál Monetova obrazu……….

Dvojici autorů se podařilo napsal napínavý a strhující romantický příběh, jenž šikovně balancuje mezi scénami plnými komiky a napínavými i dojemnými momenty. Jde o komedii plnou překvapení a náhlých zvratů, o zklamání i naději, ale samozřejmě i o přátelství a lásce.

Hrají: Carmen Mayerová, Kristýna Podzimková nebo Eliška Jansová, Petr Buchta nebo Robert Hájek, František Skopal.

Režie: Jan Novák

Scéna: Ivo Žídek

Kostýmy: Josef Jelínek


  

 

Dámská šatna / Arnošt Goldflam

Konverzační hra z divadelního zákulisí

Režie: Arnošt Goldflam

Výprava: Petra Goldflamová Štětinová

Hudební spolupráce: Milan Potoček

Osoby a obsazení: Líza / Daniela Kolářová Truda / Dana Batulková Marie / Evellyn Pacoláková Klára / Petra Tenorová

Slovo autora: "Já rád, píšu pro ženy, pro herečky. Jednak proto, abych se v nich vůbec vyznal a pak taky proto, že jsem si oblíbil jejich myšlení, reakce, jejich životy. Vždyť ony se jednak učí texty, zkouší, pak hrají v divadle, čili dělají svou náročnou práci, doma pak se často starají o děti, domácnost, často i manžela a přece zůstávají krásné, přemýšlivé, výborné herečky- a my, muži jim ani mnohdy nestačíme! A to možná toho zdaleka neděláme tolik, co ony. Proto jsem napsal Dámskou šatnu. Jako poděkování herečkám za jejich snahu, péči, práci, starosti, za všechno- zvláště herečkám na oblasti,... Chtěl jsem vyprávět o jejich osudech, jak jsem je za léta divadelního života poznal. Dámská šatna je malý pohled do zákulisí, do každodenních životů a do divadelní práce. Tak snad jsem Vám ty herečky maličko přiblížil, lidsky i profesně, a Vy je poznáte tak, jak jste je doposud možná ani neznali. A ještě mám malou naději, že se i trošku pobavíte!"

Váš Arnošt Goldflam.

Foto z inscenace:


Drahá Mathilda / Israel Horovitz

200 Kč / pro členy klubu Ž90 150 Kč

překlad: Alexander Jerie

hrají: Daniela Kolářová, Ilona Svobodová a Luboš Veselý

režie: Otakar Kosek

Mathias je pětapadesátiletý Američan, kterému otec odkázal jedinou věc: luxusní byt v Paříži, s okny do Luxemburské zahrady. Bez jediného dolaru v kapse (poslední peníze utratil za letenku) se vydá do onoho bytu, aby jej odhadl a prodal. Jaké je ale jeho překvapení, když ho zde uvítá devadesátiletá stará dáma, která mu sdělí, že byt je sice jeho, ale otec se zavázal nechat ji zde dožít, a co víc, platit jí měsíční rentu ve výši dva a půl tisíce dolarů. A v tom okamžiku celý příběh začíná. Mimořádně úspěšná hra (USA-Broadway, Německo, Francie), která přes svůj vážný námět je plná lidského humoru a porozumění.

Israel Horovitz patří k nejúspěšnějším a nejproduktivnějším americkým autorům. V současné době jsou jeho hry uváděny v různých zemích Evropy, ale především ve Francii, kde je jedním z nejhranějších amerických autorů.

Premiéra:

23. 3. 2016 v 19:00 hod. I. premiéra

5. 4. 2016 v 19:00 hod. II. premiéra
 

 

Situační komedie

Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby / Simon Williams

200 Kč / pro členy klubu Ž90 150 Kč


Děj nás zavede do Londýna, kde nesmělý Leonard žije po rozvodu s pubertální dcerou a svým veselým otcem, kterého se snaží dostat do domova důchodců, ele nikde ho pro jeho svéráznou povahu nechtějí. Leonard, aby si přivydělal, píše tajně knihu pod ženským pseudonymem, ale všechno se nečekaně zamotá, když se půvabná nakladatelka rozhodne knihu vydat…


Osoby a obsazení: Leonard / Jan Čenský, Harriet / Miroslava Pleštilová, Gus / Pavel Nový nebo Karel Vlček, Didi /Hana- Marie Maroušková nebo Eliška Jansová

Režie: Jan Novák, scéna: Michal Hess, kostýmy: Josef Jelínek, překlad: Renata Menclová

Premiéry: I. Premiéra – po 12.10. 2015 v 19:00
II. Premiéra – čt 15.10. 2015 v 19:00

 

Zájezdová představení zajišťuje umělecká agentura Harlekýn.

Kontakt: Jana Hanzlíčková, tel.: 606 422 104 / mail: jhanzlickova@seznam.cz

 

Ctíce předky sebe ctíme

Cyklus portrétů potomků slavných českých šlechtických rodů, kteří jsou osobně zváni do pořadu a budou hosty našeho divadla. Pořad uvádí Jan Lorman a Zdeněk Hazdra.

 

Benefice

Scénář pořadu vzniká na základě předchozích rozhovorů s umělci, jak vyrůstali, co je lidsky a umělecky utvářelo, jaké role pro ně byly osobně významné, na co vzpomínají, co mají rádi... Divák tak poznává důvěrně jednotlivé osobnosti, vciťuje se do jejich světa, chápe jejich život i tvorbu v kontextu doby. Hlediště reaguje na atmosféru vyprávění a často i vtipných úvah velmi vstřícně a nezřídka živě komunikuje. Součástí programu je projekce archivních fotografií, videozáznamů rolí a filmových ukázek, někteří umělci si na svou benefici zvou i zajímavé hosty. Na jevišti Divadla U Valšů tak byly vyzpovídány desítky slavných lidí, z poslední doby stačí jmenovat Martu Vančurovou, Naďu Konvalinkovou, Jana Přeučila, Petra Štěpánka, Jiřího Štěpničku, Pavla Zedníčka, Radka Brzobohatého, Jiřinu Bohdalovou, Pavlínu Filipovskou, Ivanku Devátou, Petra Kostku a Carmen Mayerovou, Květu Fialovou, Libora Peška, Jaroslava Uhlíře, Libuši Švormovou, Ladislava Županiče, Věru Čáslavskou, Vlastimila Harapese, Lubu Skořepovou, Karela Fialu a spousta dalších. Že diváky slasti i strasti hereckých životů zajímají, dokazuje vždy plné hlediště a jeho bezprostřední odezva. Pořadem provází Mgr. Jan Lorman – ředitel Divadla U Valšů

 


Zájezdová představení zajišťuje Divadlo U Valšů – tel.: 222 333 512 Dana Peková – dana.pekova@zivot90.cz


Legendy opery – cyklus věnovaný význačným operním pěvcům, legendám české i zahraniční scény, a to především těch, kteří již nejsou ve stálém angažmá. emeritní operní pěvce, režiséry, dirigenty, se kterými chceme oslavit jejich životní jubileum. Připravováno ve spolupráci s operou Národního divadla. Seznam umělců, které chceme v sezóně 2014/15 oslavit: Eva Dělportová (70), Josef Kuchinka (90), Karel Petr (85), Jan Štych (80), Zora Jehličková (65), Miroslav Švejda (75). Cyklus 6 pořadů připraví Lubomír Havlák.

Lásky – významné české osobnosti seniorského věku uvádějí své umělecké lásky; hudební skladby, básně, povídky, obraz, film atd. Ty pak budou prezentovány. V sezóně 2014/15 připravíme setkání s devíti z těchto osobností:  Jiří Grygar (astronom a astrofyzik), prof. Jan Sokol ( filosof, překladatel pedagog a publicista), Dr. Zdeněk Mahler, Dr. Vladimír Beneš (neurochirurg), Prof. Tomáš Halík (teolog, filosof), Mons. Václav Malý (biskup), Ivan Hoffman (rozhlasový komentátor), Prof. Cyril Höschl (psychiatr), PhDr. Ivo Šmoldas (filosof a básník), RNDr.Václav Cílek, CSc. Český geolog a klimatolog, Zuzana Maléřová (spisovatelka), Dr. Tomáš Sedláček (ekonom a filosof). Devět pořadů připraví Jan Lorman, prof. Miloš Horanský a František Novotný

Pokračovatelé mistrů - koncert mladých umělců
průvodní slovo PhDr. Radmila Hrdinová

 

 

 

 

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít