Kdo jsme

Život 90 jsme založili v roce 1990 s cílem umožnit seniorům žít plnohodnotný život tam, kde to mají rádi – doma.

Od roku 1995 provozujeme v centru Prahy komunitní centrum pro seniory a jejich blízké. Poskytujeme své služby 365 dnů v roce, 24 hodin denně. Klienti u nás mohou zdarma navštívit naše informační a poradenské centrum, kde získají rady například v sociálně – právní oblasti, mohou navštívit psychologa nebo se spolu setkávat a popovídat si.


Zdarma poskytujeme také telefonickou krizovou pomoc – linku důvěry Senior telefon 800 157 157. Linka poskytuje nepřetržitou a bezplatnou pomoc seniorům v krizových situacích, když se cítí sami nebo když se setkají s domácím násilí. Rodiny prostřednictvím Senior telefonu podporujeme a poradíme jim s péčí o seniory. 

Víc než dvacet let také Život 90 poskytuje tísňovou péči, pomocí které jsme za tu dobu ochránili životy tisíců seniorů v celém Česku. Služba pomocí distanční hlasové a elektronické komunikace dohlíží na klienta v jeho bytě po celých 24 hodin, 7 dnů v týdnu s dostupností i v odlehlých koutech regionů ČR. 

Naše pečovatelská služba je určena seniorům, kteří potřebují pomoc ve vlastní domácnosti. Pomáhá s péčí o vlastní osobu (podávání jídla a pití, oblékáni, atd.), s osobní hygienou a chodem domácnosti, zajišťuje přípravu a donášky obědů, nabízí doprovod k lékaři nebo na kulturně-společenské akce. 

Odlehčovací centrum, které v našem domě provozujeme ve formátu rodinného pracoviště s devíti lůžky, je určeno seniorům, o které se stará rodina. Tuto povinnost za ně dočasně až na tři měsíce přebíráme a umožňujeme členům rodiny absolvovat například dovolenou či vlastní léčení v nemocnici. 

Aktivním seniorům je určeno Centrum denních služebAkademií seniorů. Tady mají možnost potkávat nové přátele, mohou se účastnit desítek jazykových, pohybových nebo rukodělných kurzů, přednášek nebo kulturních aktivit. Aktivní senioři se také mohou stát součástí některého z našich dobrovolnických programů nebo se přijít pobavit do Divadla U Valšů, které se se svým bezbariérovým sálem nachází v přízemí našeho komunitního centra.

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít