Příběhy našich klientů

Radíme seniorům, jak přežít tuto náročnou dobu s řadou omezení

Senioři, kteří nám volají jak na linku pomoci seniorům 800 160 166, tak na linku důvěry Senior telefon 800 157 157, se na nás obracejí s desítkami různých dotazů.

Radíme seniorům, jak přežít tuto náročnou dobu s řadou omezení

Jedním z nejčastějších je, co mají nyní vlastně dělat, když jsou většinu času doma a ven vycházejí jenom sporadicky a na omezenou dobu.
 
Operátoři, operátorky a konzultanti radí volajícím, aby si rozdělili den a již ráno si naplánovali různé aktivity. Nemá smysl rušit své běžné životní návyky a oblíbené činnosti. Nabádají, aby si přes den i lehce zacvičili (pokud mohou), protáhli se, cvičit je možné i na židli. Dále doporučují číst knihy, které třeba leta odkládali nebo luštit křížovky.
 
Co se týká jídla, tak je vhodné jíst spíše lehčí jídla, pokud totiž klesá aktivita, je malý výdej energie. Na linkách doporučujeme nedívat se celý den pouze na zprávy, ale najít si i jiný zábavný program.
 
Důležité je také průběžně udržovat telefonický kontakt s dětmi nebo s přáteli. Dále seniory nabádáme, že je správné občas vyrazit na chvilku ven, pokud nemají nějaká omezení, projít se okolo domu. 
 
Nakonec volající upozorňujeme, že je důležité neshlukovat se venku s dalšími lidmi, dodržovat bezpečnou vzdálenost a nepodávat si s ostatními ruce. Po příchodu domů je nutné si právě ruce pečlivě umýt. 
 
Pevně věříme, že to společně dáme a zvládneme to!


 

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.