O nás

Darujte

Proč nás podpořit

V ŽIVOTě 90 jsme se před 30 lety rozhodli, že nechceme, aby se senioři odsouvali na okraj. Ve své podpoře se zaměřuje na ty nejpotřebnější. Chceme, aby staří lidé zůstávali co nejdéle tam, kde chtějí – totiž doma.

Proto neprovozujeme domovy pro seniory, ale máme jedinou non-stop bezplatnou linku důvěry pro seniory, v rámci tzv. tísňové péče hlídáme více než 1000 seniorů po celé České republice, aby se dovolali pomoci, kdyby doma třeba upadli nebo byli v jiné nouzové situaci, máme v Praze pečovatelskou službu i komunitní centrum, kam denně dochází několik set seniorů.

Vaše podpora nám pomůže pokračovat dál. Děkujeme!

 

Bankovní převod

Kontaktujte náš na email: jana.janovcikova@zivot90.cz a my Vám rádi zašleme informace k platbě.

Pravidelná podpora nám umožní poskytovat služby našim seniorům a seniorkám po celý rok. Mezi tyto služby patří pečovatelská služba, poradenství, Senior telefon, Odlehčovací centrum.

Odkaz ze závěti

Život je cyklus - někteří odchází, jiní se narodí. Zanechme proto po sobě odkaz dalším lidem, například ve formě daru organizaci, která pomáhá seniorům a seniorkám – odkažme kousek dobra těm, kteří to potřebují.

V Česku ročně zemřou asi 2 tisíce lidí bez stanoveného dědice a jejich pozůstalost tak připadne státu, který pak majetek prodá ve veřejných dražbách.

Na velikosti daru nezáleží, i malý dar je projevem soucitu a lidskosti. Budeme Vám vděčni za jakýkoli dar a přijmeme ho s úctou.

Kontakt

Jana Janovčíková

péče o dárce 
jana.janovcikova@zivot90.cz
 

Firemní partnerství a sponzoring

Dagmar Sladká 

péče o významné dárce 
dagmar.sladka@zivot90.cz 
+420 602 236 322

Jak nám pomáháte

Vaše dary jsme využili ve všech našich službách i v Divadle U Valšů, kam jsme pořídili židle, ze kterých se seniorům dobře vstává. Částku 18 590 Kč jsme použili na nákup materiálu do keramického kroužku a na cvičební pomůcky pro kurzisty/tky Centra aktivního stáří. Pokryli jsme půlroční náklady na ochranné a pracovní pomůcky pro Pečovatelskou službu a částečně i náklady na provoz Linky důvěry Senior telefon, která je pro seniory a pečující dostupná bezplatně a 24 hodin denně.

 

 

 

 

Prostředky získané v rámci naší výzvy Daruj radost do nového dne jsme použili na krizové výjezdy Tísňové péče. Tísňová tlačítka jsme se rozhodli pořídit i klientům Pobytové služby, kteří u nás pobývají po dobu až 3 měsíců.

Díky Vaší podpoře a částce 286 212 Kč jsme mohli v roce 2019 pomoct 1 374 klientům Poradenského centra. Poradenské služby poskytujeme seniorům a pečujícím zdarma. Na konkrétní případ toho, jak poradny pomáhají, se můžete podívat ZDE.

 

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.