Komunita

Počítačový kurz


Mírně pokročilí

Počet volných míst: 1/8
Lektor:
Jaroslava Tesařová
Cena:
1 lekce / 60 Kč
Čas konání:
Pondělí, 14:30–16:00

Tento kurz již od účastníka předpokládá alespoň základní schopnost ovládání počítače, tj. zejména práce s myší a klávesnicí. Postupně probereme základní aplikace - zejména textový editor, elektronickou poštu, internet, ...Tempo výuky je vždy přizpůsobeno potřebám účastníků kurzu a v každé lekci výuky je dostatek času na vysvětlení funkcí i na dotazy.

Termín první lekce: 13. 9. 2021

Termín poslední lekce: 13. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2

PC prakticky (pro pokročilé)

Počet volných míst: 1/8
Lektor:
Rudolf Rak
Cena:
1 lekce / 80 Kč
Čas konání:
Pátek, 09:00–11:00

Účastníci kurzu se v první části naučí základům ovládání Windows 10, zejména integrovaných služeb (Vyhledávání Windows, Kalendář, Pošta, Kontaky, Mapy a další), zvládnou kofiguraci uživatelského prostředí Windows, volbu způsobu přihlašování a další bezpečnostní funkce.

Druhá část kurzu je zaměřena na používání internetových služeb (tzv. cloudové služby) společnosti Microsoft, zejména OneDrive, Microsoft Store a cloudové poštovní služby.

Závěrečná část kurzu je zaměřena na služby společnosti Google, zejména vyhledávání na internetu, přehrávání hudby a filmů, ukládání souborů do cloudu. Spolu s tím se seznámí s využíváním aplikace Fotky a možnostmi zálohování chytrého mobilního telefonu pomocí Google.

Kurz je připraven jako pokračující, navazuje na kurzy práce s programy MS WORD, MS POWERPOINT a  MS Excel, pro které je v každé lekci zařazeno opakovací a rozvíjející téma.

Účastníci musí ovládat práci s myší a klávesnicí, vyhledávat na internetu informace. Tempo výuky se přizpůsobuje znalostem účastníků, velká část lekce je věnována procvičování a odpovědím na otázky klientů. V průběhu kurzu účastníci samostatně řeší zadávané úkoly.

Termín první lekce: 1. 10. 2021

Termín poslední lekce: 17. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2

Začátečníci

Počet volných míst: 1/8
Lektor:
Jaroslava Tesařová
Cena:
1 lekce / 60 Kč
Čas konání:
Pondělí, 12:45–14:15

Výuka je v malém počtu účastníků a je tedy dostatek prostoru na individuální přístup s ohledem na potřeby jednotlivců. V základním kurzu počítačové gramotnosti nejsou třeba žádné předchozí znalosti a zkušenosti s výpočetní technikou. V kurzu si postupně vysvětlíme jednotlivé funkce počítače a naučíme se základní ovládání počítače.

Termín první lekce: 13. 9. 2021

Termín poslední lekce: 13. 12. 2021

1. patro, učebna č. 2
Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.