Aktuality

Jazykové online kurzy: Učte se s námi v pohodlí vašeho domova!

Komunita

Nově otevřené kurzy pro seniory/ky budou probíhat přes internet, přihlásit se můžete z celé České republiky. Procvičovat angličtinu nebo třeba španělštinu tak můžete i když jste na chalupě, u dětí, nebo vás právě bolí klouby. Podívejte se na ukázku:

 

Baví nás, že i na dálku můžeme vytvářet nová přátelství a zasmát se spolu. Přesto, že nejsme spolu osobně, se spolužáci mohou během výuky dobře poznat. Zažíváme představování domácích mazlíčků v angličtině, popis bytu s obrazem, lekce o kuchyni v kuchyni a další zajímavosti, které by při výuce ve třídě nešly. Zároveň ze zkušenosti víme, že je pro skupinu moc fajn potkat se aspoň jednou osobně. Pokud budete mít zájem, můžete se s lektorem setkat společně u nás v historickém centru Prahy, nebo strávit společný večer v našem Divadle U Valšů. 

V současné době si můžete vybrat z lekcí:

  •   ANGLIČTINY
  •   NĚMČINY
  •   ŠPANĚLŠTINY
  •   POLŠTINY

 

Časy lekcí, počet volních míst a další informací o jednotlivých kurzech, jako i možnost přihlásit se, naleznete ZDE.

 

PRO KOHO: Kurz je vhodný pro seniory a seniorky (60+) z celé České republiky. 

JAK: Používáme online nástroj Jitsi, link vám zašleme do emailu, spolu s video návodem, jak se připojit. 

KDY: Lekce jsou jednou týdně na 1,5 hodiny. Podzimní kurz má přibližně 14 vyučovacích týdnů (do Vánoc).  

ZA KOLIK:  50 kč/lekci - platí se pololetně (cca 700 kč) 

 

JAK TO PROBÍHÁ?

I když při práci s počítačem moc nevěří, kurzu přes internet se rozhodně nemusíte obávat. Připojení je jednoduché - přes link (odkaz), který obdržíte do emailu. Nemusíte nic instalovat, funguje to i přes mobil nebo tablet. Stačí mít jenom kvalitní internetové připojení, kameru a mikrofon – to však je většinou již součástí počítače. Se zprovozněním online výuky vám rádi pomůžeme a otestujeme to s vámi. Slyšeli jsme u nás dokonce potěšující zprávy, že se studenti díky online výuce zdokonalili i v práci s počítačem a poznali nové možnosti, jak se propojit se svými přáteli. Pro studenty máme k zapůjčení několik tabletů s internetem a se sluchátky – k vyzvednutí u nás v ŽIVOTě 90.

Texty nebo jiné materiály ukazuje lektor na sdílené obrazovce a zašle vám je také do emailu. Nová slovíčka a gramatiku píše lektor do textového okna přímo ve videu. Společně můžete poslouchat písničky i koukat na videa na Youtube, takže je to takv mnohem dokonce lepší než ve třídě…

Psané úkoly se posílají lektorovi přes email, jak to často bývá i při klasických hodinách ve třídě. Na online kurzech je maximální počet studentů 6, aby se všichni vešli na obrazovku a při konverzacích tak bude mít každý prostor se zapojit. 

PŘIHLÁŠENÍ

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je vhodné přihlásit se co nejdříve. Zájemci se mohou přihlásit online přímo na stránce daného kurzu. Kontaktovat nás můžete i přes e-mail aktivizace@zivot90.cz nebo telefonicky 222 333 536. Budeme se na vás těšit! 

 

V září znovu otevíráme pro seniory také naše klasické prezenční KURZY VE TŘÍDÁCH, o kterých více info naleznete zde: angličtina, francouzština, španělština, italštinaněmčina.

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.