Aktuality

Hledáme dobrovolníky/ice pro online konverzace v cizím jazyce

Komunita

Šance pro hrdiny a hrdinky konat dobré skutky online! Pro naše seniory a seniorky hledáme kamarády, parťáky, učitele či lektory do kurzů cizích jazyků. Jediné, co by vás mohlo zastavit, je dostupnost internetového připojení. Učit budete moci odkudkoliv.

Společné hodiny nastavíme podle vašich potřeb. Důležité je, aby vás výuka oboustranně bavila. Vtipná videa z Youtube, hádej na co myslím, básničky, hry z Partičky, články o cestování, spívaní evergreenů nebo vědomostní kvízy o kultuře… to už záleží na vás. Cílem je procvičit si jazyk i paměť, spolu se zasmát a něco nové se naučit (o certifikáty tady nikomu nejede :)) V tomto krátkém videu se můžete podívat na ukázku hodiny italštiny:

 

 

Pro naše lektory/ky organizujeme workshop Jak učit seniory/ky cizí jazyky už 21. října. Dozvíte se, jak učení jazyků funguje, jaké různé aktivity můžete spolu dělat, kde najít zajímavé podklady k výuce a v čem je online hodina jiná oproti té ve třídě (například také povídání o potravinách nebo domácích mazlíčcích je z domova mnohem zajímavější). Zároveň vás můžeme pozvat na ukázkovou hodinu ke zkušeným lektorům.

Výběr jazyka, úroveň a forma výuky je zcela na vás. Největší zájem je o anglický jazyk, ale také o němčinu, italštinu, španělštinu... Můžete se bavit se začátečníky, falešnými začátečníky (to je zřejmě nejpočetnější skupina) nebo pokročilými. Jestli preferujete konverzace, fokus na gramatiku, či psaní, využívaní učebnice nebo jiné materiály, záleží jenom na vás.

Podzimní kurz probíhá do Vánoc 2020 s frekvencí jednou týdně na 1,5 hodiny. Čas kurzu dohodneme společně dle vašich možností.

Zájemci můžou napsat na e-mail aktivizace@zivot90.cz, nebo zavolat Lucii Rybyšarové na telefonní číslo 222 333 578 / 739 477 609. Výběr lektorů a nabídku online kurzu bychom chtěli uzavřít do 10. 10. 2020.

 

Tyto kurzy jsou pořádané Centrem aktivního stáří ŽIVOTa 90. S kurzy i mnohými jinými aktivitami pro seniory máme dlouholeté zkušenosti. Během epidemie koronaviru jsme přesunuli naše kurzy ze tříd na internet a naši seniory tak odhalili mnohé výhody streamování. Proto tenhle podzim otvíráme kurzy ve třídách i online. Aktuální přehled kurzů naleznete ZDE.

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.