Aktuality

Jazykové online kurzy: Učte se s námi v pohodlí vašeho domova!

Komunita

Nově otevřené jazykové kurzy budou probíhat online, přihlásit se tak můžou senioři a seniorky z celé České republiky.

Jazykové online kurzy: Učte se s námi v pohodlí vašeho domova!

Účastníci kurzů nemusí docházet do centra Prahy, mohou se připojit, i když jsou na chalupě, u dětí, nebo je třeba právě bolí klouby. Lekce o bydlení nebo o potravinách jsou z kuchyně mnohem zajímavější. Rozhodli jsme se proto na podzimu otevřít jak kurzy ve třídách, tak i online.

V současné době nabízíme tyto lekce:

  • angličtina
  • němčina
  • polština
  • španělšitna

Více informací o kurzech naleznete ZDE.

 

PRO KOHO: Kurz je vhodný pro seniory a seniorky (60+) z celé České republiky. 

JAK: Používáme online nástroj Jitsi, link vám zašleme do emailu, spolu s video návodem, jak se připojit. 

KDY: Lekce jsou jednou týdně na 1,5 hodiny. Podzimní kurz má přibližně 14 vyučovacích týdnů (do Vánoc).  

ZA KOLIK:  50 kč/lekci  - platí se pololetně (cca 700 kč) 

 

Jak to probíhá?

Kurzu přes internet se nemusí obávat ani senioři, kteří si při práci s počítačem moc nevěří. Připojení je jednoduché - přes link (odkaz), který obdržíte do emailu. Nemusíte nic instalovat, funguje to i přes mobil nebo tablet. Stačí mít jenom kvalitní internetové připojení, kameru a mikrofon – to však je většinou již součástí počítače. Se zprovozněním online výuky vám rádi pomůžeme a otestujeme to s vámi. Slyšeli jsme u nás dokonce potěšující zprávy, že se studenti díky online výuce zdokonalili i v práci s počítačem a poznali nové možnosti, jak se propojit se svými přáteli. Pro studenty máme k zapůjčení několik tabletů s internetem a se sluchátky – k vyzvednutí u nás v ŽIVOTě 90.

Texty nebo jiné materiály ukazuje lektor na sdílené obrazovce a zašle vám je také do emailu. Nová slovíčka a gramatiku píše lektor do textového okna přímo ve videu. Společně můžete poslouchat písničky i koukat na videa na Youtube, takže je to tak pro někoho dokonce lepší než ve třídě...

Psané úkoly se posílají lektorovi přes email, jak to často bývá i při klasických hodinách ve třídě. Na online kurzech je maximální počet studentů 6, aby se všichni vešli na obrazovku a při konverzacích tak bude mít každý prostor se zapojit. 

Baví nás, že i na dálku můžeme vytvářet nová přátelství a zasmát se spolu. Přesto, nebo díky tomu, že nejsme spolu osobně, se spolužáci mohou během výuky dobře poznat. Zažíváme představování domácích mazlíčků v angličtině, popis bytu s obrazem a další zajímavosti, které by při výuce ve třídě nešly. Ze zkušenosti víme, že je pro skupinu moc fajn se potkat aspoň jednou i osobně. Pokud budete mít zájem, můžete se s lektorem setkat společně u nás v historickém centru Prahy, nebo strávit společný večer v našem divadle U Valšů. 

Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je vhodné přihlásit se co nejdříve. Zájemci se mohou přihlásit online přímo na stránce daného kurzu. Kontaktovat nás můžete i přes e-mail aktivizace@zivot90.cz nebo telefonicky 222 333 536. Budeme se na vás těšit! 

 

Tento podzim znovu otevíráme pro seniory také naše klasické prezenční KURZY VE TŘÍDÁCH, o kterých více info naleznete zde: 

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.