Aktuality

ŽIVOT 90 otevírá koordinační centrum pomoci pro seniory

ŽIVOT 90

Dnešním dnem spouštíme koordinační tým pomoci pro osamělé seniory z celé Prahy v souvislosti s epidemií koronaviru. Spuštíme non-stop linku pro pomoc v krizové situaci.

ŽIVOT 90 otevírá koordinační centrum pomoci pro seniory

Milí přátelé,  

všichni sledujeme, jak se proměňuje situace v souvislosti s nákazou koronaviru. Mezi všemi skupinami patří senioři k těm nejohroženějším.  

Proto jsme se rozhodli zavřít pro veřejnost naše Komunitní centrum. Od zítřka 12. 3. se ruší všechny pravidelné programy Centra aktivního stáří. Stejně tak se do odvolání ruší představení Divadla U Valšů.  

Prostory 1. patra se stanou koordinačním centrem pro pomoc ohroženým seniorům. V čase nákazy by se senioři a nemocní lidé neměli vystavovat riziku nákazy. Pokud možno by neměli chodit tam, kde se nacházejí další lidé – obchodní centra, pošty, čekárny lékařů, hromadné dopravní prostředky…  

Nikdo by ale neměl zůstat bez pomoci. Proto se obracíme na vás všechny, abyste se rozhlédli ve svém okolí a ve svých (i vzdálených) rodinách, jestli jsou všichni senioři zajištění. Ideální je pravidelně je kontaktovat, abyste věděli, v jaké jsou kondici a zda něco nepotřebují. Pokud byste se o nějakém seniorovi dozvěděli, můžete oslovit i nás na tel. čísle 739 477 609, abychom vám s kontaktováním dotyčného člověka pomohli. Uvedené telefonní číslo slouží jako kontaktní i pro seniory samotné, pokud jsou osamělí a octnou se v situaci, kdy potřebují pomoc s nákupem či jinými povinnostmi, aby nemuseli vycházet mezi ostatní lidi a vystavovat se tak riziku nákazy.  

Pomoc seniorům musí být velmi citlivá. Jde o křehkou a ohroženou skupinu, kterou se roky snažíme chránit a varovat před zlými lidmi, kteří by jim chtěli jakkoliv ublížit. Apelujeme na zdravé, všímavé a nezištné sousedství!  

Pokud byste chtěli pomoci i nám a těm seniorům, kteří kontaktují naše koordinační centrum, zavolejte nám prosím na tel. číslo 773 071 024 nebo nám napište na e-mailovou adresu dobrovolnici@zivot90.cz. Pomoct můžete i jednorázově, třeba tím, že seniorovi zavoláte nebo se s ním domluvíte a přinesete mu nákup. Pokud budete propojeni se seniorem skrze naše koordinační centrum, budeme určitě potřebovat znát Vaši totožnost, abychom eliminovali jakékoliv riziko zneužití či násilí vůči ohroženým seniorům.  

 

Tato opatření platí a Koordinační centrum bude pracovat do odvolání. Vývoj situace budeme pečlivě sledovat.  

 

Váš ŽIVOT 90 

Potřebujete s něčím poradit?
Neváhejte nás kontaktovat.