O divadle


Divadlo U Valšů vzniklo v roce 2004. Ředitelem a zakladatem divadla je Jan Lorman, který divadlo založil spolu se svou manželkou, herečkou Blankou Lormanovou. Provozovatelem je nezisková organizace – Život 90, z.ú.. Divadlo U Valšů je profesionální divadelní scéna, kde se můžete pobavit při inteligentních komediích, setkat se známými osobnostmi a jejich vyprávěním při pravidelných beneficích nebo se pobavit při koncertech a recitálech oblíbených umělců. Divadlo U Valšů se uváděnými tituly snaží oslovit nejen diváky středního a vyššího věku. Divadlo má bezbariérový prostor hlediště pro 100 sedících diváků a bezbariérový přístup na jeviště. Začátky představení v 16:00 hod.  není-li uvedeno jinak. Ceny vstupenek do divadla jsou na velmi přijatelné úrovni. Pro členy Klubu přátel Život 90, z.ú. jsou navíc další výrazné slevy na vstupenky. (Jak se stát členem se dozvíte zde).

Ve svých inscenacích divadlo spolupracuje a spolupracovalo s významnými hereckými osobnostmi jako jsou Květa Fialová, Lubomír Lipský, Naďa Konvalinková, Jan Čenský, Michaela Dolinová, Iva Hüttnerová, Blanka Lormanová, Čestmír Gebouský, Luba Skořepová, Jaromíra Mílová, Libuše Švormová, Jan Vlasák, Zdeněk Maryška, Petr Pelzer, Kateřina Burianová, Johanna Tesařová, Milan Stehlík, Jaroslav Satoranský, Pavel Baťěk, Jarmila Švehlová, Miloslav Mejzlík, Libor Hruška, David Suchařípa, Daniela Kolářová, Ilona Svobodová, Luboš Veselý, Pavel Nový, Miroslava Pleštilová, Dana Batulková a mnoho dalších. Působí a působili zde režiséři, Vlastimil Venclík, Jan Pecha, Jiří Trnka a Petr Mančal, Ivan Rajmont, Jan Novák, Ladislav Vymětal, Ondřej Kepka, Otakar Kosek, Arnošt Goldflam. Divadlo nemá stálý herecký soubor.

V Divadle U Valšů pravidelně hostují vybrané komorní inscenace UA Harlekýn, Pierot, DAP, Muzika Judaika a další hosté. Repertoár se skládá i z dalších hudebních a komponovaných pořadů.

Najdete nás v ulici Karoliny Světlé 18, Praha 1 (roh Karoliny Světlé a Betlémské ul.).

 

Stavba divadla (2001)

Současná podoba  (2009)

 

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít