Filmový klub

Ve filmovém klubu Života 90 najdete filmy staré i nové, vážné i veselé.

Vstupné 50 Kč / Klub přátel Života 90 30 Kč

Vstupenky si můžete rezervovat na telefonu 222 333 555 nebo zakoupit na recepci Života 90 (Karoliny Světlé 18, Praha 1) v pracovních dnech 8:00 - 12:00 a 12:30 - 16:00 a hodinu před představením.

 

Happy End / Francie, 2017, 107 min

Režie: Michael Hanek

Hrají: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintingnant, Mathieu Kassovitz, Fantine Harduin, Toby Jones, Franz Rogowski a další…

 

Je to jen konec světa / Kanada, Francie, 2016, 97 min.

Režie: Xavier Dolan

Scénář: Xavier Dolan

Kamera: André Turpin

Hrají: Gaspar Ulliel, Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cottilard, Léa Seydoux

 

Bába z ledu / Česko, 2017, 106 min.

Režie a scénář: Bohdan Sláma

Hrají: Zuzana Krónerová, Pavel Nový, Daniel Vízek, Václav Neužil ml., Tatiana Vilhelmová, Petra Špalková, Marek Daniel, Alena Mihulová a další

Změnit život, najít lásku a být šťastný je možné v každém věku. Po setkání s otužilcem Broňou začíná ovdovělá Hana pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů, snach a vnoučat.

 

 

 

Křižáček / Česko 2017, 90 min.

Režie: Václav Kadrnka

Hrají: Karel Roden, Aleš Bílík, Matouš John, Jiří Soukup, Michal Legíň, Jana Oľhová, Ivan Krúpa, Eliška Křenková, Tomáš Bambušek, Petr Cemper

Křižáček je „historická roadmovie" odehrávající se v době vrcholného středověku a inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Malý chlapec ovlivněn legendami o dětských křížových výpravách utíká z domova a jeho otec, skutečný rytíř Bořek se vydává na takřka marnou pouť za jeho nalezením. Dvojí putování ovšem nechce být lineárním dobrodružným vyprávěním, nýbrž se snaží pojmenovat univerzální a nadčasové problémy dospívání, vztahu k autoritám, úbytku životních sil i schopnosti přiznat si vlastní selhání.

 

Po strništi bos / Česko / Slovensko / Dánsko, 2017, 111 min

Režie: Jan Svěrák

Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Alois Grec, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák a další.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch.

 

Božská Florence / USA/ Velká Británie, 2016, 110 min.

Režie: Stephen Frears

Hrají: Rebecca Fergusonová, Meryl Streepová, Hugh Grant, Simon Helberg, Neve Gachev a další

Fascinující pravdivý příběh o nejhorší zpěvačce na světě.

 

 

Otcové a dcery / Itálie, USA, 2015, 116 min.

Režie: Gabriele Muccino

Hrají: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul, Diane Kruger, Jane Fonda a další

Jack Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jack je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie.

 

 

 

Starci na chmelu / Československo, 1964, 88 min

Režie: Ladislav Rychman

Hrají: Vladimír Pucholt, Ivana Pavlová, Miloš Zavadil, Irena Kačírková, Josef Kemr, Libuše Havelková a další

Nejslavnější český filmový muzikál z roku 1964.

 

 

 

 

Díky finanční podpoře Nadace Agrofert vám v tomto roce nabídneme kvalitnější projekci.

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít