Manžel pro Opalu / John Patrick

 

Komedie o dobrých duších a špatných strašidlech, které svedl dohromady jeden inzerát

 

Po 20.1. / 16:00 /180,- Kč/ pro členy Ž90 130,- Kč

 

Osoby a obsazení:

Opala Kronkieová / Květa Fialová

Kapitán Mooney / Lubomír Lipský

Růženka Montefalková / Naďa Konvalinková

Velma Lemonová / Blanka Lormanová

Otis Lemon / Čestmír Gebouský

 

Režie: Jan Pecha

Scéna a kostýmy: Jan Růžička

Překlad: Josef Novotný

 

Komedie o dobrých duších a špatných strašidlech, které svedl dohromady jeden inzerát. „Silný muž, přes sto devadesát, bývalý fotbalový internacionál, bohatý, světaznalý, se smyslem pro humor, hledá vhodnou partnerku za účelem sňatku.


Opala „hledá“ manžela nikoliv pro sebe, ale pro svou přítelkyni Růženku. Odepíše na velmi přitažlivý inzerát a ženich se skutečně dostaví. Pětadevadesátiletý bývalý kapitán Mooney, který utekl z domova pro přestárlé. Opala mu poskytne přístřeší a pomůže vypálit rybník chamtivým příbuzným.

Opala je plná nezdolného optimismu, překypující láskou k lidem a hlavně snahy činit je všechny šťastnými. Nikoliv peníze, ale víra v dobré vlastnosti člověka proměńovaná ve skutky dělá každého z nás nejšťastnějším. Nikdo nemůže být přece tak zlý, aby se nedal napravit!

Slavný autor dokonale ovládal své řemeslo, byl skutečným mistrem duchaplných dialogů. Přesně věděl, co komedie potřebuje, co spolehlivě dokáže u diváků vyvolat slzy smíchu a dojetí. Na bolesti života a světa nasadil svou Opalou lék nejúčinnější.

 

(Premiéra: 30.5. 2007)


 

 

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

 

© Copyright Život90 2008 - 2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít