Stárnutí a nepřenosné nemoci: příležitosti pro reakci Evropské unie

Zvýšení výskytu nepřenosných nemocí (dále ve zkratce NCDs) v kombinaci s rychlým stárnutím obyvatelstva je důležitou výzvou pro systémy zdravotnictví a péče na celém světě. V téměř 75 procentech případů na ně umírají lidé v zemích s nízkou nebo střední úrovní příjmů.
Zobrazit článek »

Výlet na Krétu 2016

Život 90 se zapojil do projektu „Meet Nature", který si dává za cíl přiblížit seniorům rozmanitost přírodních krás. Spolu s partnery tohoto projektu chceme pomoci překonat zásadní překážky turismu a mezinárodní mobility seniorů.

Zobrazit článek »

Projekt "Meet Nature"

Spolek Život 90 se zapojil do projektu „Meet Nature“, který si dává za cíl přiblížit seniorům rozmanitost přírodních krás.

Zobrazit článek »

Ukončeme genderovou nerovnost ve starším věku: průvodce pro evropskou genderovou politiku.

Existuje plné uznání důležitosti dosažení genderové rovnosti a posílení role žen v EU a globální rozvojové spolupráci. Přesto jsou práva starších lidí v této oblasti často přehlížena a zanedbávána. Děje se tak přesto, že probíhá rapidní globální stárnutí a počet osob ve věku 60 let a starších může v roce 2030 dosáhnout 1,4 miliardy, nebo 16,5%, světové populace.
Zobrazit článek »

ŽIVOT 90 se zapojil do mezinárodního projektu UISEL

Doba dožití se prodlužuje. Stejně tak zároveň roste potřeba plné integrace seniorů do znalostní společnosti, kde informační a komunikační technologie hrají nezastupitelnou roli. ŽIVOT 90 se zapojil do mezinárodního projektu UISEL, který si klade za cíl posílení procesů nezávislosti a osobních schopností seniorů cestou používání mobilních zařízení.
Zobrazit článek »

Role Evropské unie v dosažení udržitelného rozvoje pro lidi každého věku.

Síť organizací HelpAge International Evropský rok pro rozvoj 2015: Výzva k akci. Evropský rok pro rozvoj 2015 (EYD 2015) je důležitou příležitostí ke zvážení společných výzev a trendů skutečně globální povahy. Globální stárnutí je jedním z těchto důležitých trendů.

Zobrazit článek »

Projekt „Podpora rozvoje přátelského starším lidem„

Globální stárnutí dosahuje zatím nebývalého tempa. Mezi dneškem a rokem 2050 se počet starších lidí ( 60+ ) ve světě ztrojnásobí a dosáhne počtu 2 miliard. Skoro 80% těchto seniorů bude žít v rozvojových zemích ( ve srovnání s nynějšími 60% ).

Zobrazit článek »

Projekt EK Grundtvig

Ž90 úspěšně ukončil mezinárodní projekt programu EK GRUNDTVIG " Sociální začleňování a důstojnost ve starším věku - podpora participativních přístupů k využívání referenčních rozpočtů ".

Zobrazit článek »

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít