Zahraniční činnost


ŽIVOT 90 se od svého vzniku angažuje v zahraničních činnostech a zahraniční spolupráci se subjekty, jejichž činnost je podobná naší - zajímají se o život seniorů, bojují za jejich práva, poskytují jim sociální a zdravotní služby, lobují za jejich zájmy.

 

K našim nejvýznamnějším současným zahraničním projektům a partnerům patři:

 

Projekt Podpora seniorů ohrožených a postižených domácím násilím a týráním

Projekt Podpora seniorů ohrožených a postižených domácím násilím a týráním podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který  je financován z Norských fondů.

Projekt usiluje o pomoc týraným seniorům. V jeho rámci dojde k personálnímu posílení bezplatné nonstop krizové linky pro seniory a ke zvýšení povědomí o této problematice, a to jak u široké veřejnosti, tak i u odborníků a pracovníků v přímé péči o seniory.

 

Projekt UISEL

Hlavním cílem projektu UISEL je posílení procesů nezávislosti a osobních schopností seniorů cestou používání mobilních zařízení, které jim zpřístupní téměř neomezený přístup k informacím a komunikaci. Kromě zvýšení povědomí o přínosech používání těchto zařízení seniory 50+ chce tento projekt tuto cílovou skupinu i v praxi naučit jak nejlépe tyto přednosti využívat. Přínosy pro seniory v oblastech jako finanční záležitosti, otázky sociálního zabezpečení, lokalizace v případě tísňové situace, monitorování a kontrola zdravotního stavu, pro boj se sociální isolací a i pro volnočasové aktivity mohou být velké. Tohoto cíle bude dosaženo cestou definování, vývoje a implementace dvoustupňové učební metodologie.

-Newsletter projektu UISEL / listopad 2014

 

 

HelpAge International se sídlem v Londýně a s kancelářemi na všech kontinentech. Spolupracujeme na šíření veřejného povědomí o situaci starších lidí v rozvojovém světě a lobujeme v ČR za směrování naší rozvojové pomoci i těmto lidem, www.helpage.org

Ve spolupráci s organizací HelpAge International jsme se také podíleli na zpracování několika publikací, které se situací seniorů v Africe zabývají.

Senioři v Africe

Ochrana práv seniorů v Africe


Opomíjená skupina – HIV/AIDS a senioři v Africe

Držme krok s demografickými změnami: Doporučení pro rozvojovou politiku EU.


Help the Aged se sdílem v Londýně pomáhá starším lidem především v jihovýchodní Evropě, pořádá globální světové akce k jejich podpoře, www.helptheaged.org.uk.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŽIVOT 90 je také členem několika světově i evropsky významných mezinárodních organizací, jakými jsou např.:

-EURAG - evropský svaz seniorů, sdružuje 32 evropských seniorských organizací, www.eurageurope.org.

-AGE Platform - evropská platforma starších lidí se sídlem v Bruselu, www.age-platform.org. Předseda a ředitel našeho sdružení Jan Lorman je členem výkonné administrativní rady této platformy.
-International Federation on Ageing - IFA - mezinárodní federace pro otázky stárnutí, www.ifa-fiv.org. Předseda a ředitel našeho sdružení p. Mgr. Jan Lorman zastupuje Českou republiku v této organizaci.
-INPEA - mezinárodní síť pro prevenci týrání a zneužívání seniorů, www.inpea.net. ŽIVOT 90 je členem této mezinárodní sítě od r. 2004.

 

 

 

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít