Ceník

 

Důkladně prozkoumejte ceník tísňové péče Areíon, díky spolupráci s některými městskými částmi Prahy a městy jsme schopni Vám nabídnout výhodnější ceny!

Měsíční úhrada za poskytování sociální služby tísňové péče stojí 400 - 550 Kč měsíčně.

 

Službu tísňové péče lze hradit z příspěvku na péči od státu. Lze jím taktéž hradit každý měsíc poplatek za užívání služby tísňového tlačítka.

 

CO JE příspěvek na péči?

Příspěvek na péči je pravidelná měsíční dávka od státu určená těm, kteří z důvodu svého zdravotního stavu potřebují pomoci s péčí o sama sebe nebo o domácnost.

Tento příspěvek můžete využít na úhradu za sociální služby nebo osobám, které Vám takovou péči zajistí. Může to být například pečovatelská služba, osobní asistence nebo tlačítko tísňové péče.

 

JAK A KDE zažádat o příspěvek na péči?

- O příspěvek na péči je potřeba zažádat na krajské pobočce Úřadu práce ČR. Ta rozhoduje o přiznání dávky na základě stupně závislosti žadatele, kterou stanoví.

Pokud nevíte, která pobočka je právě ta Vaše, rádi Vám poradíme na naší bezplatné telefonní lince Senior telefon - na čísle 800 157 157 nebo při pravidelném volání našich operátorek z dispečinkku tísňové služby.

- Na úřadě je třeba vyzvednout, vyplnit a odevzdat 2 formuláře

1) Žádost o příspěvek na péči

2) Oznámení o poskytovateli pomoci (vyplníte instituce, které Vám službu poskytují. I my Vám můžeme dát potvrzení o využívání služby tísňové péče)

 

- Následně Vás kontaktuje pracovnice úřadu práce a domluví se s Vámi na termínu schůzky u Vás doma, kde provede sociální šetření, aby ověřila, zda máte na příspěvek na péči nárok.

- Revizní lékař úřadu práce si poté od Vašeho obvodního lékaře vyžádá údaje z Vaší zdravotní dokumentace a také je posoudí. Nezapomeňte proto na důležitou věc: Abyste u svého obvodního lékaře skutečně měli veškeré aktuální lékařské zprávy.

- Úřad práce pak rozhodne o přiznání nebo nepřiznání příspěvku na péči a písemně Vás informuje.

 

JAKÁ JE VÝŠE příspěvku na péči?

Součástí rozhodnutí úřadu práce o přiznání příspěvku na péči je i rozhodnutí o stupni závislosti žadatele. Stupeň závislosti rozhoduje o výši příspěvku, který dostanete:

Stupeň závislosti

Měsíční příspěvek

1. stupeň = lehká závislost

880 Kč

2. stupeň = středně těžká závislost

4 400 Kč

3. stupeň = těžká závislost

8 800 Kč

4. stupeň = úplná závislost

13 200 Kč

Jak vidíte z tabulky, sociální šetření u vás doma a především úplnost a aktuálnost zdravotní dokumentace u Vašeho obvodního lékaře rozhodují o výrazných rozdílech v přiděleném příspěvku.

 

Ceník tísňové péče Života 90

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít