Nenechte si ujít další přednášku z cyklu Psychiatr na dotek na téma: EMOCE

Platon rozpoltil člověka na tělo a duši, tělo přirovnal k hrobu duše (narozdíl od východní filosofie, která je považuje za chrám duše) a duši přirovnal k dvojspřeží. Vozataj rozum má na uzdě dva koně: vzpurného – ošklivé emoce a hodného – hezké emoce.

Tato pitomost vládla vědou do nedávna a v myslích mnoha lidí hnízdí dodnes. Emoce nejsou ani koně, ani efemérní motýlci, emoce jsou prastaré řídící systémy, starší a rychlejší než vznešený rozum, sice méně přesné, ale o to účinnější, protože jsou to tělesné děje, které nastavují náš organismus k nějakému pohybu (e-motio).

V poslední době bylo stanoveno šest základních emocí – strach, hněv, radost, smutek, údiv a odpor – z nichž, podobně jako ze tčí základních barev, se skládá celé bohaté emoční spektrum.

Více o emocích se dozvíte z přednášky MUDr. Radkina Honzáka dne 8.12.2017 od 14:00 do 16:00 hodin (od 13:30 prezence) v Divadle U Valšů.

Vstupné 200 Kč. Přihlášení ZDE

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2017.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít