Novinky z našich služeb

 

Senior telefon

Magdaléna Pavlíčková, vedoucí Senior telefonu Života 90

„Senior telefon během letních měsíců zaznamenal oproti minulým rokům neobvykle vysoký nárůst hovorů osamělých seniorů. Z praxe víme, že během léta jsou senioři se svými rodinami nebo využívají dovolené s přáteli, kluby důchodců či jiných podpůrných skupin. Toto léto se velmi liší od ostatních: kromě tématu osamělých seniorů jsme zaznamenali i nejvyšší počet klientů, kteří se dovolali na linku důvěry vůbec. Jen během července využilo služby Senior telefonu celkem 1217 klientů, což je nejvyšší počet od začátku roku 2017. Lidé také velmi často řešili domácí násilí z pozice tzv. svědka (ať už z pozice souseda či spolupracující instituce či z řad rodinných příslušníků) a zajímali se o to, jakým způsobem mohou oběti pomoci.“

 

Tísňová péče Areíon

Lenka Ryšavá, vedoucí Tísňové péče Života 90

„Tísňová linka Života 90 je komplexní sociální služba, jejímž posláním je ochránit a pomoct starším seniorům či lidem se zdravotními obtížemi. Jsme rádi, že našim klientům a jejich rodinám můžeme takto zajistit pocit bezpečí, a zároveň umožňujeme uživatelům žít plnohodnotně v domácím prostředí i ve vysokém věku. Ke konci července bylo ve službě zaregistrováno 829, a to ve třinácti krajích České republiky (kromě Zlínského kraje). V červenci jsme vyslali 77x pomoc v krizových situacích a celkově jsme za 1. pololetí 2017 uskutečnili 449 výjezdů.“

 

Poradenství

Terezie Šmídová, vedoucí Poradenského centra Života 90

„Reagujeme na vaše podněty, a od září rozšiřujeme kapacity našeho poradenského a mezigeneračního centra. Konkrétně se jedná o psychologickou poradnu, kde vám bude nově k dispozici Mgr. František Horák, a právní poradnu, kde se potkáte s Mgr. Patrikem Kastnerem z advokátní kanceláře Kastner& Pieš. Další poradny fungují tak, jak jste zvyklí. Jejich celou nabídku naleznete na našich webových stránkách. Poradny jsou pro vás samozřejmě zcela zdarma. Na podzim také chystáme semináře pro všechny ty, kteří se starají o své blízké. Registrovat se můžete již nyní.“

 

Nová posila v naší právní poradně

Každou druhou středu v měsíci vždy od 9.00 do 12.00 se můžete přijít poradit s panem Mgr. Patrikem Kastnerem z advokátní kanceláře Kastner&Pieš.

Najdete nás v ulici Karolíny Světlé 18 v Praze 1. Do poradny se můžete objednat na telefonním čísle: 222 333 555.

 

Rozšířili jsme kapacitu psychologické poradny

Nerozumíte si v rodině nebo v mezilidských vztazích? Prožíváte pocity osamělosti, smutku, viny, úzkosti a strachu? Nebojte se obrátit na naše bezplatné psychologické poradenství.

Nově nabízíme více termínů. K dispozici vám bude Mgr. František Horák. Najdete nás v ulici Karolíny Světlé 18 v Praze 1. Do poradny se můžete objednat na telefonním čísle: 222 333 555.

 

Semináře pro seniory a jejich blízké

 

20. 10. 2017 Psychický obraz člověka s demencí

lektor: PhDr. Eva Jarolímová, Ph.D

Kurz bude zaměřen na popis psychického obrazu člověka s kognitivní poruchou a syndromu demence, na pochopení nemoci syndromu demence ve stadiích nemoci, na potřeby a prožívání těchto lidí.

 

27. 10. a 24. 11. 2017 Domácí násilí a týrání páchané na seniorech

lektor: Mgr. Jan Lorman

Kurz se zabývá dvěma významně negativními jevy, se kterými se mohou setkat sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách, kteří pečují o seniory: domácí násilí (DN) a syndrom týraného a zanedbávaného seniora (EAN). V průběhu kurzu je pozornost věnována nejen projevům a příznakům, které mohou napomoci oběť těchto sociálně patologických jevů odhalit, ale také možnostem pomoci a institucím a organizacím, které nabízejí následnou pomoc. Samostatný modul je věnován také práci s uživatelem (obětí DN nebo EAN) a možnostem podpory.

 

3. 11. 2017 Péče o seniora s těžkým zdravotním postižením

lektor: Mgr. Lucie Rybyšarová

 

Semináře jsou pro pečující osoby bezplatné. Přihlásit se můžete na našich webových stránkách nebo u Terezie Šmídové, tel.: 775 882 141, 222 333 567, terezie.smidova@zivot90.cz.

 

Pečujete o svého blízkého?

Život 90 pořádá pravidelné svépomocné skupiny právě pro vás. Přijďte sdílet své zkušenosti a starosti s ostatními. Chcete vědět více o svépomocných skupinách? Kontaktujte Julii Městkovou na tel.: 778 888 022. Konají se 1x14 dní v úterý 16:00 - 17:30 hod.

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít