Pojeďte s námi na výlet do Českého ráje!

 

AUTOBUSOVÝ VÝLET S PANÍ BŮCHOVOU DO ČESKÉHO RÁJE

čtvrtek 20. dubna

odjezd v 8:30 od metra Letňany

návrat kolem 17. hodiny

 

První zastávkou bude zámek Mnichovo Hradiště a hrobka Albrechta z Valdštejna. Již po cestě se pokocháme výhledem na zříceniny hradů Michalovce a Zvířetice.

Renesanční zámek v Mnichově Hradišti založil Václav Budovec z Budova v r. 1602. Po jeho popravě na Staroměstském náměstí r. 1620 ho získal nechvalně známý Albrecht z Valdštejna. Rod Valdštejnů ho pak během dalšího století nechal barokně přestavět. Zámek je známý překrásnými interiéry s uměleckými poklady, také divadlem, vzácnou knihovnou /Casanova/ a obrazárnou.

Po prohlídce zámku obhlédneme městečko, kdo bude chtít, naobědvá se v Podzámecké restauraci.

Pak už se vydáme do centra Českého ráje, bývalých lázní Sedmihorky. Odtud se budeme celé odpoledne procházet přírodou Skalního města, kolem lázeňských pramenů a skal, místy, kde byly natočeny známé pohádky, např. Princ Bajaja a také oblíbené filmy Jak dostat tatínka do polepšovny aj.

V případě horšího počasí se podíváme kolem hradu Kost či zámku Humprecht. Který to bude, bych zvolila na místě dle vašeho zájmu.

 

Cena výletu (doprava + vstup) činí 310 Kč / os.

Zastávka na oběd bude v Podzámecké restauraci v Mnichově Hradišti (polévka 25 Kč, hlavní chod 79 - 109 Kč)

PŘIHLAŠOVÁNÍ a více informací v kanceláři centra denních služeb a Akademie seniorů v 1. patře ve všední dny mezi 8. a 16. hod. (tel. 222 333 574 / 536, jana.novotna@zivot90.cz / zuzana.grofova@zivot90.cz)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít