Zvířátka z ovčí vlny od babičky

 

Přejete si udělat radost svým dětem, blízkým nebo jen tak sobě? Máte zájem podpořit ty, kteří to potřebují? Chcete udělat dobrý skutek? Kupte si krásnou a jedinečnou hračku z ovčí vlny - Zvířátko od babičky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hračky vytvářejí seniorky v komunitním centru Život 90 pod vedením zkušené lektorky Hany Ženíškové. Každá hračka je originál, který v rukou našich dam vzniká přibližně čtyři hodiny. Jedná se o hračky waldorfského typu, pouze z přírodních materiálů, rozvíjející příběh a dětskou fantazii.

 

Ke každé hračce je připojen letáček, který obsahuje stručnou informaci její autorce - jak se jmenuje, co má ráda atd. Koupíte si tak hračku, o které víte, kdo a kde ji vyrobil a ještě koupí pomůžete potřebným. Výtěžek z prodeje použije Život 90 na pomoc seniorům, kteří se stali oběťmi násilí nebo týrání. S tímto fenoménem máme dlouholeté zkušenosti a obracejí se na nás stovky seniorů, kteří se stali obětí nebo svědky týrání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z našich zkušeností víme, že nejdůležitější v boji proti násilí a týrání je prevence. Proto jsou na každém letáku uvedeny příklady, jak může vypadat nejen fyzické násilí, ale především příklady ztráty důstojnosti, což je stádium, které týrání většinou předchází. Projekt tak nenásilně nabízí prostor k mezigeneračnímu propojování a zároveň ukazuje ostatním generacím, jak málo někdy stačí, aby byla ohrožena důstojnost člověka ve stáří.

 

Pokud budete mít zájem, můžete se s autorkou hračky prostřednictvím Života 90 propojit, poslat seniorce pohled, poděkování nebo fotku s hračkou. Třeba se vám podaří i najít novou babičku.

 


Ceny hraček
Přibližné rozměry
Opička 400 Kč 15 cm
Ptáček v hnízdě 400 Kč 10 cm
Medvídek 400 Kč 15 cm
Zajíček 350 Kč 10 cm
Kuřátko 250 Kč 7 cm
Ovečka 300 Kč 10 cm

 

Každá hračka je originál a její vzhled se od ostatních může v detailech lišit. Doporučujeme prohlédnout si fotogalerii ZDE.

Hračky si můžete zakoupit na webové adrese: eshop.zivot90.cz

nebo v krámku Života 90 v ulici Karoliny Světlé 18, Praha 1, asi 5 minut chůze od Národního divadla. Máme otevřeno v po - pá  8:00 - 12:00 a 12:30 - 16:00 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Život 90 od roku 1990 pomáhá seniorům žít co nejdéle plnohodnotný život v domácím prostředí. V centru Prahy provozuje komunitní centrum pro seniory a jejich blízké, své služby poskytuje 24 hodin denně, 365 dní v roce.

 

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít