Aktuality

Šťastný nový rok!

Přejeme Vám všem, abyste v novém roce byli zdraví a šťastní. Abyste měli rodinu nebo přátele a abyste měli spoustu příležitostí být užiteční.

Poslanci Evropského parlamentu podpořili vzdělávání seniorů v ČR

Poslanci Evropského parlamentu sdruženi ve frakci Evropských liberálů (ALDE) věnovali 50 000 Kč na podporu vzdělávacích aktivit seniorů v oblasti IT technologií. Rozvoj digitálního prostředí, jeho kultivace a využití nových technologií v dalších oblastech života je prioritou současné politiky ALDE. Prostředky budou použity na nákup vybavení do počítačové učebny Života 90.

Slavíme mezinárodní den dobrovolnictví

Pondělí 5. prosince je mezinárodním dnem dobrovolnictví. Život 90 se za pomoci desítek dobrovolníků chystá zpříjemnit Vánoce stovkám starých lidí.

Seniory nejvíc trápí samota a nepotřebnost. Senior telefon, kde se mohou svěřit, je stále dostupnější

Z aktuálních čísel statistik linky Senior telefon, kterou provozuje Život 90, vyplývá, že senioři nejvíc řeší různé formy samoty – ta se společně s problémy v rodinných nebo jiných mezilidských vztazích objevuje v 60 % všech hovorů. Osamělost a pocit nepotřebnosti vede seniory k bilancování se životem a myšlenkám na sebevraždu. A statistiky neopouští ani problematika týrání, které má nejčastěji formu násilí v rodině. Jen v listopadu se Senior telefonu s tímto problémem svěřily dvě desítky lidí.

Benefiční večer v Národním divadle přinesl Senior telefonu 84 096 korun!

Vybraná částka zajistí provoz linky Senior telefon celkem na víc než 280 hodin, což znamená jedenáct a půl dne nepřetržitého provozu linky.

Gratulujeme Zdeňku Kalvachovi!

Zdeněk Kalvach, člen naší správní rady, získal Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Cenu, která je reprezentována soškou srdce na dlani, předal dr. Kalvachovi premiér Bohuslav Sobotka a ministryně Michaela Marksová.
  « První  ‹ Předchozí  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  Další ›    Poslední »    

Odebírat newsletter (informace ze Života 90):

Kalendář akcí -

Předchozí
Další

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Portál - kniha Hry a trénink Paměti
 

© Copyright Život90 2008 - 2018.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Zivot90.cz je bez písemného souhlasu Život90, z. ú. zakázáno. Provozovatelé portálu zaručují všem uživatelům ochranu jejich osobních údajů. Provozovatelé nesbírají žádné osobní údaje, které jim uživatelé portálů sami dobrovolně neposkytnou.

test

Zavřít